טבעות – כל הסוגים!

נשים רבות אוהבות לענוד טבעות מסוגים שונים. ישנם הרבה מאד סוגים של טבעות, אשר נפוצים אצל נשים רבות. נדון כאן רק בחלק מן הטבעות הללו.

טבעות נישואין

טבעות נישואין הן ככל הנראה הטבעות הנפוצות ביותר. כל אישה נשואה עונדת על אצבעה טבעת אשר מעידה על היותה נשואה. נשים רבות מקפידות לענות טבעות נישואין באופן קבוע, ולא להסיר אותן כלל – בעוד שאחרות משתמשות בהן כתכשיט, בדומה לכל טבעת אחרת. רוב הדגמים של טבעות נישואין הם דגמים פשוטים – טבעות זהב חלקות ללא דוגמאות או קישוטים. לעיתים טבעות נישואין עשויות דווקא מכסף. לעיתים יש עליהן דוגמאות, חריטות מיוחדות וכדומה.

טבעות אירוסין

טבעות אירוסין הן לרוב טבעות יוקרתיות מאד. כמעט בכל התרבויות, טבעות אירוסין הן למעשה טבעות יהלומים, כלומר טבעות שבהן משובץ יהלום אחד או מספר יהלומים קטנים. טבעות אירוסין הן טבעות מיוחדות, יפות ומעוצבות, ואפשר למצוא מאות דגמים שונים של טבעות אירוסין. טבעות אירוסין מעוצבות, משובצות ביהלום אחד מרכזי וגדול, אך אפשר למצוא גם טבעות אשר משובצות במספר יהלומים, או ביהלום מרכזי אחד ובכמה יהלומים קטנים נוספים. השיקול העיקרי בבחירת סוג הטבעת הוא לרוב המחיר, כאשר מחיריהם של יהלומים נעים בטווח רחב מאד – בין אלפים בודדים לכמה עשרות אלפים של שקלים. מחיר של יהלומים משתנה על פי גודל היהלום, רמת השקיפות שלו, רמת הניקיון שלו וצורת החיתוך שלו. המחיר של טבעות יהלומים מושפע גם ממשקל הזהב של הטבעת עצמה, מסוג השיבוץ ומגורמים דומים נוספים.

תכשיטי יהלומים

ישנן גם טבעות אחרות, פשוטות יותר, אשר נפוצות בחנויות תכשיטים רבות. אך התכשיטים האהובים ביותר מאז ומתמיד הם תכשיטי יהלומים. אמנם תכשיטי יהלומים הם תכשיטים יקרים, ולא כל אחת יכולה להרשות אותם לעצמה. אך תכשיטי יהלומים הם תמיד התכשיטים היוקרתיים והייחודיים ביותר, והם מתאימים לאירועים אלגנטיים ולזמנים מיוחדים – ולעיתים אפילו לשימוש יומיומי במראה אלגנטי. כאשר רוכשים תכשיטי יהלומים, מומלץ מאד להשוות מחירים בין מקומות שונים, משום שהטווח עשוי להיות גדול מאד.

?