שאיבת שומן לפני חתונה

חתונה, גם בימים שבהם אחוז הגירושין גבוה יחסית, היא אירוע של פעם בחיים ובהתאם כל חתן וכל כלה משקיעים מאמצים רבים כדי להפוך את האירוע לבלתי נשכח באמת. חתונות רבות הופכות להפקות הוליוודיות מתוקתקות, הלוקיישנים למגוונים ומלהיבים וגם גיבורי הערב, שני בני האדם שהחליטו לכרוך את גורלם זה בזה, נראים כמו כוכבים של סרט שובר קופות: הבגדים, הנעליים, התספורת, השיזוף, הגזרה – הכל חייב להיראות מושלם, גם במהלך החתונה וגם באינספור התמונות וסרטי הווידיאו שמצולמים במהלכה.

אבל מה קורה אם באזור זה או אחר של הגוף ישנו מצבור תאי שומן שמקנה לו מראה רופס ובלתי מושך? הפיתרון האידיאלי הוא תזונה מאוזנת ופעילות גופנית בתדירות של 4-5 פעמים בשבוע, אבל ראשית, ישנם מקרים שבהם השומן הוא כה עיקש עד שגם השילוב החשוב הנ”ל לא יכול לו, ושנית, תקופת ההכנות לחתונה היא כה לחוצה ואינטנסיבית עד שלא תמיד ניתן להקפיד על אורח חיים בריא זה במלוא מאת האחוזים. במקרים אלה, ישנו פיתרון נוסף: שאיבת שומן.

שאיבת שומן היא הליך כירורגי אסתטי המבוצע בהרדמה מקומית או מלאה, ומסלק מהגוף בין 2 ל- 6 ליטר שומן. שאיבת כמות גדולה יותר של שומן אסורה על פי הוראות משרד הבריאות עקב היותה מסוכנת מאוד.

טומסנט, קנולה רוטטת ואולטרא-סאונד: כל השיטות של שאיבת שומן

שאיבת שומן ניתן לבצע במספר דרכים וטכניקות. לכל שיטה יתרונות וחסרונות, ובדרך כלל כל מנתח פלסטי המבצע שאיבות שומן מעדיף טכניקה מסוימת ומתמחה בה.

שיטה אחת לשאוב שומן מיותר מאזור מסוים מהגוף נקראת טומסנט. את השיטה פיתח רופא אמריקאי יהודי בשם ג’פרי קליין לפני כ- 30 שנה, אולם רק בשנים האחרונות היא החלה לצבור מעריצים ומטופלים. בארץ היא עדיין פחות נפוצה אם כי בהחלט כדאי לקחת אותה בחשבון לאור האפקטיביות הרבה שלה, שמושגת בזכות נוזל המוזרק לאזור המטופל במטרה להפוך את רקמות השומן לנוקשות יותר ועל כן מעבר הצינורית בהן קל יותר. בנוסף הנוזל המוזרק לגוף מפחית משמעותית את אובדן הדם במהלך הניתוח וכן את כמות הכאבים – בהחלט יתרונות משמעותיים.

שאיבת שומן בשיטת הקנולה הרוטטת מבוססת על כך שהרטט של הצינורית מפרק את תאי השומן ומקל על שאיבתם. שאיבות שומן בשיטה זו מתבצעת בהרדמה מלאה (לעומת מקומית בלבד בטומסנט) והן הנפוצות ביותר בארץ.

דרך נוספת לשאוב שומן היא בעזרת אולטרא-סאונד: גלי הקול ממיסים את השומן ומקלים על סילוקו מהגוף, וכן תורמים להידוק העור באזור המטופל.

בנוסף לכל השיטות הנ”ל ישנה גם השאיבה ה”קלאסית”, שבה הרופא המבצע את הניתוח פשוט שואב את השומן, ללא עזרים או טכניקות מתקדמות. שיטה זו דורשת מהמנתח הפעלת כוח לא מבוטל על מנת “לשכנע” את השומן לצאת מהגוף ואורכת זמן רב כך שהיא כבר כמעט ואינה בשימוש.

ד”ר איצקסון – כדי להגיע לחתונה בשיא

כשרוצים לעבור שאיבת שומן לפני חתונה ישנם 2 פקטורים חשובים מאוד: הראשון, זהות הרופא המנתח, והשני, מועד הניתוח.

באופן טבעי, רצוי לעבור את הניתוח אצל כירורגי פלסטי בעל מומחיות וניסיון בשאיבות שומן דוגמת ד”ר מיכאל איצקסון. ד”ר איצקסון הוא מנתח בכיר בביה”ח הדסה עין כרם ואחד המומחים הבולטים בארץ בשחזורים אסתטיים. גם בכל הקשור לשאיבות שומן צבר ד”ר איצקסון ניסיון עשיר והפך שם דבר בתחום.

לגבי המועד, כדאי לקחת בחשבון שבמשך חודש לאחר שאיבת שומן רצוי להימנע ממאמצים פיזיים, וכן כי האימפקט של הניתוח בא לידי ביטוי מלא לאחר כ- 3 חודשים, כך שרצוי להיערך בהתאם ולעבור אותו מספיק זמן לפני החתונה.

הפוסט באדיבות: ד”ר איצקסון מומחה לניתוחים פלסטיים.

לפרטים נוספים בקרו באתר הבית: www.dr-icekson.co.il

?