חתונה בטבע האם לעשות את זה בקיץ

זוגות רבים בוחרים לערוך את החתונה שלהם בין חודשי מאי לספטמבר, תקופה זו נחשבת טובה לחתונות מאחר ואז קל יותר לארגן את החתונה, התאריכים הרבה יותר בטוחים מבחינת מזג אוויר וכן קל יותר לשלב בין החתונה ללימודים ולעבודה. אך מה עושים אם רוצים לארגן חתונה בטבע בתאריכים אלו?

לפני שנסביר האם וכיצד ניתן לערוך חתונה בטבע בחודשי הקיץ, נסביר בקצרה מדוע עדיף לערוך חתונה בקיץ על פני חתונה בחורף, גם אם החורף בישראל, בדרך כלל, איננו חורף קשה מדי וניתן לערוך בו אירועים שונים.

בחודשי מאי-ספטמבר אומנם מזג האוויר נהיה חם יותר, אך בשעות הערב אפשר ליהנות מבריזה קרירה שמאפשרת ליהנות מאירוע במזג אוויר נעים. זאת להבדיל מחתונה בימי החורף, אז גם אם האירוע נערך במקום סגור, עדיין גם הזוג וגם האורחים יצטרכו להתמודד עם ימים גשומים שיכולים להשפיע הן על ההכנות והן על האירוע עצמו. בנוסף, אירוע בקיץ, יכול להיעשות בתקופת החופש הגדול, תקופה שבין שנות הלימודים או תקופה בה ניתן לקחת חופשה מהעבודה בקלות רבה יחסית. זאת להבדיל מחתונה בחורף אז גם ההכנות וגם החתונה נופלת על תקופת לימודים וכן על תקופת עבודה.

האם אפשרי לארגן חתונה בטבע בימי הקיץ?

מקומות רבים בהם ניתן לערוך חתונה בטבע, הן גני אירועים והן מקומות שניתן לערוך בהן חתונות באופן עצמאי, דואגים שתהיה להם אפשרות לארח חתונות גם בימים החמים של הקיץ, בעיקר מדובר על ימי יולי-אוגוסט. בימים אלו קשה מאוד לארגן חתונות בחוץ בייחוד אם רוצים לערוך אותן בשעות אחר הצהריים. החום לא מאפשר זאת.

לכן אופציה אחת, היא לוותר על עריכת חתונה בשעות אחר הצהריים ולעשות את החתונה בשעות הערב, אחרי שקיעת השמש, החום יורד,  אם מדובר על אזור שאיננו קרוב לקו החוף אז גם הלחות יורדת, וכך אפשר ליהנות מחתונה איכותית במזג אוויר נעים.

אופציה שנייה היא לוודא שיש מקום מערכות מיזוג שונות, למשל, מזגנים ניידים, מאווררים, צ’ילרים ועוד. חשוב מאוד שתהיה חלוקה נכונה בכל המקום בין המערכות השונות. כך למשל, תהיה מערכת מיזוג ליד במת הריקודים, ליד אזור החופה, ליד הבר וכמובן בין השולחנות. כולם ייהנו מהמיזוג ולא יצטרכו להתבשל בחום הכבד.  החום כידוע גם מביא עמו מזיקים שונים שיכולים להפריע בזמן החתונה, לכן חשוב שהמקום יעבור ריסוס לפני שמתחילים בעריכתו וכן לשמור על הניקיון במקום לאורך כל האירוע.

נקודה אחרונה, חתונה בטבע בימי הקיץ יש בה שני יתרונות עצומים, היתרון הראשון, ניתן לשלב בה משחקי מים שונים כולל שימוש בברכות לטובת האורחים. יתרון שני, אפשר להזמין דלפקי גלידות וארטיקים שיצננו את האוויר ויעשו לאורחים טוב בפה. זה משהו שרק בקיץ האורחים ייהנו ממנו.

?