איך לבחור תקליטן לחתונה שיהיה איתכם באותו ראש?

החתונה היא אירוע חד פעמי, ייחודי, יפהפה, מרגש וגם מורכב מאוד: אלמנטים רבים היוצרים כולם ביחד את השלם: המקום, האוכל, המראה של החתן והכלה, הצלם, וכמובן, זו שהופכת ערב נחמד למסעיר- המוזיקה. כמו כל בעל מקצוע שלוקח חלק בחתונה שלכם, גם את התקליטן יהיה עליכם לבחור בקפידה. תקליטן טוב מצליח מחד לשקף את תחושותיו של הזוג כולל טעמו במוזיקה ואופיו ומאידך מצליח לרגש, לגעת וגם להלהיב את הקהל ולהביא אותו ברגעים הנכונים למצב רוח שיהפוך את החתונה למסיבה בלתי נשכחת. איך למצוא את התקליטן המתאים לכם? קראו את הכתבה שלפניכם.

פגישה פנים אל פנים

כמו בעלי המקצוע האחרים, גם תקליטן לחתונה כדאי לפגוש פנים אל פנים ולראות קודם כל, עוד לפני שדיברתם על רשימת השירים, מי הוא בתור אדם. צריכה להיות  ביניכם כימיה בסיסית בכדי שתתנו בו אמון ותרגישו שהוא האדם אשר יכוון עבורכם את הערב באמצעות המוזיקה שיבחר. צריכה להיות לו רגישות בכדי לקלוע גם לטעם שלכם, גם לטעם של אורחים מבוגרים וגם לטעמם של הצעירים ולשים כל אחד מסוגי המוזיקה בזמן המתאים. לשם כך הוא לא רק צריך להיות תקליטן, אלא אדם פתוח ורגיש מספיק בכדי לקלוט אתכם, ללכת יחד איתכם ולתת לכם את השירות ולא לראות בחתונה שלכם רק את ההזדמנות עבורו לבחור במוזיקה שתעשה לטעמו את הערב. חשוב שיהיה ניתן לדבר איתו ולהגיע יחד איתו לקונספט המתאים ביותר. בדף זה תוכלו להתרשם ולבחור מבין תקליטנים רבים.

להתרשם מאירועים בהם תיקלט בעבר

כאשר התקליטן מוצא חן בעיניכם ברמה האישית, הסתכלו על קטעים של אירועים שבהם תיקלט. אם יש לו אתר תוכלו בוודאי לראות בו קטעים של חתונות כאלה, ואם לא, יתכן שהעלה קטעים ליוטיוב או לפייסבוק. חשוב שתצפו בקטעי חתונות ולא אירועים אחרים בדי שתהיה לכם יותר אינדיקציה עד כמה הוא מתאים לכם. סביר כי לאחר כמה קטעי חתונות שונים תוכלו לראות מה סגנון המוזיקה, עד כמה הוא מצליח להלהיב את האורחים להצטרף לרחבה ועד כמה מוזיקת הרקע בזמן האוכל או קבלת הפנים היא נעימה ולא דומיננטית מדי.

לבחור את השירים אך לתת לתקליטן להפתיע

לאחר שראיתם דוגמאות מאירועים שתיקלט בהם בעבר, החליטו ביחד על הקונספט. תנו לתקליטן כמה שיותר נתונים לגבי האירוע שלכם: כמה אורחים צפויים להגיע, מהי האוירה שאתם רוצים ליצור, האם מדובר באירוע באולם, בגן או אולי זו בכלל חתונה בטבע שהמוזיקה בה תהיה שונה, האם ישנו קונספט מיוחד לחתונה שיש להתאים לו מוזיקה בסגנון מסויים ותנו לתקליטן להציע. ידעו אותו בסגנונות המוזיקה שאתם רוצים שיהיו דומיננטים יותר או פחות. את שיר החופה והשיר שלאחריה תוכלו לבחור לבד או להתייעץ איתו. נסו למצוא את שביל הזהב בין קביעת סגנון השירים שיהיו בחתונתכם לבין מתן יד חופשית לתקליטן. אחרי הכל מדובר בבעל מקצוע שמכיר את התחום היטב, מכיר סגנונות מוזיקה שיתאימו לחתונה שיתכן שאתם כלל לא מודעים אליהם. רצוי לבחור מספר שירים או זמר שחשוב לכם במיוחד שיושמעו ולגבי השאר לתת לתקליטן יד חופשית בהתאם לציפיות שלכם.

כמו בכל הסכם: לחתום חוזה

אמנם לא מדובר כאן על שכירות, אך בכל הסכם עם בעל מקצוע כדאי לחתום על חוזה ולו רק בכדי שלשני הצדדים יהיה ברור מה מקבלים ומה משלמים בתמורה. אם מדובר למשל על חברה של תקליטנים וודאו כי התקליטן מתחייב שהוא זה אשר יהיה ליד הרחבה ביום החתונה. זהו פרט חשוב ביותר כי גם אם מספר תקליטנים מאוגדים תחת קורת גג אחת, כל אחד מהם הוא בעל סגנון שונה. בנוסף, תקליטן מוכשר לחתונה שלא דיבר איתכם פנים אל פנים יבין פחות מה מצופה ממנו. אם אתם מחפשים שירותים נוספים בהיבט המוזיקלי כמו להקה כדאי להתייעץ עם התקליטן על כך ואולי להשיג באמצעותו מחיר טוב יותר.

מוזיקה היא פרט אשר מוקדש לו לרוב פחות זמן מאשר לבחירת האולם או השמלה. עם זאת, בערב החתונה עצמו זהו אחד האלמנטים החשובים ביותר אשר יכולים להפוך אותו עבור האורחים מ”עוד חתונה” לערב קסום ובלתי נשכח.

?