זרי פרחים

בתיאוריה, יצירת זר פרחים אמורה להיות משימה די פשוטה. כל שעלינו לעשות זה לבחור את הפרחים האהובים עלינו, להניח את כולם באגרטל ולקוות לתוצאה חיובית. במציאות מדובר על תהליך שמשלב בתוכו אמוציות רבות ואמנות בעיני המתבונן.

הרכבת זרי פרחים אולטימטיביים תלויה בידע וניסיון בתחום ועליכם להעלות שאלות כגון מהי עונת הפריחה כעת? איך ניתן לדאוג לזר הפרחים בכדי שיחייה זמן רב יותר? ואילו פרחים שונים כדאי לחבר בכדי ליצור זר אלגנטי?

על כל השאלות הללו ועוד עליכם לענות אם ברצונכם ליצור זרי פרחים מרשימים ויפים ואולי בכם המחשבה פשוט לגשת לחנות הפרחים הסמוכה לביתכם בכדי להבין את התהליך אך קחו בחשבון כי גם המוכרים המנוסים ביותר טועים, ולעיתים קרובות יותר ממה שנדמה לכם.

איך לשלוט באמנות סידור הפרחים?

כאמור, בכדי לדעת איך ליצור את שילובי הזרים האופטימליים רצוי שתתנסו בעצמכם מפני שאין דרך טובה יותר ללמוד זאת. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בתחילת דרככם:

  1. בררו מהם הפרחים שצומחים בעונה הנוכחית – בין אם מדובר על עונת החורף או הקיץ, וודאו שאתם מודעים לפריחה.
  2. הציבו מטרה ברורה – אם תגבשו תכנית ובה מטרה מסוימת לזרי הפרחים שאתם יוצרים, כך תדעו טוב יותר לבחור מבין כל הסוגים הקיימים. לדוגמא, זר לחתונה יהיה שונה לחלוטין מאשר זר פרחים שמיועד לטקסי יום השואה או יום הזיכרון.
  3. נסו בעצמכם – לבחור תיאורטית זרי פרחים על ידי תמונות באינטרנט זאת התחלה טובה, אך כמו כל תהליך בכדי להתמקצע ולהכין זר פרחים מרשים עליכם לנסות שילובים שונים ולחוות טעויות. עם הזמן תדעו אילו צבעים הולכים יחד ומאילו עליכם להימנע.
  4. בחרו כלי מתאים – גם בחירת האגרטל או כל כלי אחר חשובה מאוד. לא תרצו להגיע למצב בו זר הפרחים שלכם מושלם בעינכם אך לא תואם לחלוטין עם הכלי אשר מאחסן אותו.

ישנן טכניקות סידור שונות שיגרמו לזרי הפרחים שלכם לקבל סגנון ספציפי ולכן חקרו ולמדו כיצד אתם יכולים להשפיע ולכוון את הזר לאירוע הרצוי. לדוגמא, בכדי ליצור זר פרחים פראי ישנה טכניקה שדוגלת בהוספת ענפי עצים אשר מונחים בזוויות שונות ובגדלים שונים ובכך נותנים מראה טבעי. יצירת המעטפת סביב הזר עלולה להשפיע רבות ולכן יש לקחת כל פרט ופרט בחשבון.

לכו בקו הפשטות

ישנה נטייה אצל אנשים רבים להעמיס על זרי פרחים כמויות של צבעים וטכניקות שונות בכדי לנסות ולהגיע לזר מורכב ומיוחד ככל האפשר. הנטייה הזאת לרוב מייצרת זרי פרחים ללא הכוונה או סגנון מסוים ועקב כך נוצר זר שאינו מאפיין דבר ואף אינו מתאים לסיטואציה החברתית שכיוונתם עבורה.

נסו לשמור על קו פשוט, סגנון צבעים דומה ולא ריבוי של צבעים מנוגדים. בנוסף, שמרו על כלי האחסון אלגנטי אך עם זאת ללא עיטורים רבים וקישוטים מיותרים. מינימליזם בתחום זה הינו גדולה וכאידיאל התוצאות שלכם יהיו פנטסטיות.

?