כמה עולה הזמנה לחתונה?

חתונה הוא אירוע מרגש שקורה פעם אחת בחיים, ולא תהיה לכם הזדמנות נוספת לסובב את הגלגל לאחור, לכן קיימת חשיבות גדולה כבר בשלבים המקדימים לאירוע לעשות את הדברים בצורה שקולה ונבונה.

 

מתי מתחילים לתכנן חתונה?

אחרי שקיבלתם הצעת נישואין אתם יכולים לצאת למסע תכנון וארגון של החתונה שלכם. לאמיתו של דבר, תכנון חתונה הוא תהליך כלל לא פשוט והוא כולל אינספור משימות עם דד ליין ברור. בשל ריבוי משימות תוך פרק זמן קצר יחסית, זוגות מתחתנים רבים עלולים להיכנס ללחצים נפשיים מעיקים מאוד. כדי לצמצם את רמות הלחץ בגוף ולהישאר מאוזנים לאורך כל התהליך, מומלץ להתחיל בהכנות מוקדמות לפחות חצי שנה לפני האירוע. את רוב הדברים לחתונה ניתן לסגור מבעוד מועד עם ספקי השירות. כך לדוגמה, ניתן לסגור אולם אירועים לחתונה כחצי שנה עד שנה לפני האירוע, תקליטן, צלם חתונות ולהזמין הזמנות לחתונה מבית דפוס. ככל שתסגרו מוקדם יותר עם הספקים, כך תוכלו להשיג דילים משתלמים יותר עבורכם.

באיזה שלב מזמינים הזמנות?

מפאת הלחץ וההתרוצצויות היומיומיות סביב נושא הכנות לחתונה, זוגות מתחתנים רבים עלולים לשכוח מהזמנות לחתונה. אסור להשאיר את נושא ההזמנות לרגעים האחרונים. הזמנות הן כלי חשוב מאוד להעברת מסרים לאורחים ובהספקת מידע חיוני אודות האירוע. המוזמנים שלכם צריכים להספיק לשריין את תאריך החתונה שלכם ואולי אף לפנות חלק מהמשימות הקבועות באותו היום, לכן כדאי ואף מומלץ לדאוג להזמנות לחתונה לפחות שלושה חודשים לפני האירוע. הזמנה מהווה נדבך חשוב מהחתונה והיא בעלת השפעה רבה על המוזמן בכל הקשור לקבלת ההחלטה האם להגיע לאירוע שלכם או לא. עיצוב הזמנות מקוריות ומיוחדות לחתונה מעוררות תחושות הסקרנות וההתעניינות אצל האורחים שלכם ומדרבנות אותם להגיע לחתונה.

פשוטה ואישית או רשמית ומהודרת?

תחום ההזמנות לחתונה הוא תחום רחב ומגוון ומציע למתחתנים אלפי עיצובים שונים. לעיתים בשל המבחר העצום של העיצובים הזוג הצעיר מתקשה לבחור את סגנון ההזמנה המתאים לאירוע שלו. הקדמה הטכנולוגית ותעשיית הדפוס פתחו בפני הזוגות הצעירים עולם מרתק של הזמנות לחתונה. כיום ניתן להפיק הזמנות לחתונה על סוגי נייר שונים, בגדלים משתנים, בשיטות דפוס מגוונות ובעיצובים מיוחדים. התוצר הסופי תלוי בתקציב אותו בני הזוג מוכנים להשקיע, בדמיון ובסגנון החתונה. הזמנות רגילות מודפסות על ניירות כרומו שונים ומתאימות בעיקר להזמנות הכוללות תמונה אישית או איור כלשהו. כל הזמנה פשוטה ניתנת לשדרוג באמצעות הדפסתה על גבי נייר משובח יותר כגון נייר טקסטורה או נייר פנינה (נייר משי). כמובן ניתן לשבח עוד יותר את ההזמנה אם מפיקים אותה בשיטת החריטה בלייזר או מוסיפים הטבעה בליווי קישוט מיוחד.

כמה זה עולה לנו?

טווח המחירים של ההזמנות לחתונה רחב מאוד ויכול לנוע בין שקל אחד לעשרה שקלים ואף יותר. המחיר כולל בתוכו משתנים רבים המשפיעים על העלות הסופית של ההזמנה. אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על המחיר הוא כמות ההזמנות. ככלל, ככל שמזמינים כמות גדולה יותר של הזמנות כך המחיר ליחידה יקטן. גורם משמעותי נוסף שיש לקחת בחשבון הוא סוג הנייר. קיימים ניירות פשוטים יותר וניירות משובחים. הזמנות שיודפסו על ניירות כרומו יעלו פחות מאשר הזמנות עשויות נייר פנינה יוקרתי. גורם טכנולוגי גם הוא משחק תפקיד חשוב בקביעת המחיר הסופי ללקוח. עיצוב הזמנות באינטרנט מוזיל בצורה משמעותית את עלויות המוצר משום שאין מעורבות ישירה של גורם אנושי מקצועי כדוגמה מעצב גרפי. קיימות סיבות נוספות להתייקרות ההזמנה אך אלו הסיבות הראשיות בעלות השפעה גדולה על מחירי ההזמנות.

איך מפיקים הזמנות במחיר זול?

ניתן לומר שחתונה הוא פרוייקט עם השקעה כספית עצומה. הרבה זוגות צעירים נאלצים לקחת הלוואות או נשארים חייבים לבנקים אחרי החתונה. ראשית כל, לא חייבים להשקיע אלפי שקלים כדי להפיק הזמנות איכותיות לחתונה. כאמור, תעשיית הדפוס והתפתחויות טכנולוגיות מאפשרים להדפיס הזמנות איכותיות לחתונה במחירים נמוכים. קיים מבחר עצום של הזמנות מעוצבות לחתונה בשקל. את ההזמנה בוחרים בחנות המקוונת של אחד מבתי הדפוס. בתי דפוס רבים מספקים תשתית אינטרנטית מתקדמת באמצעותה ניתן לעצב ולערוך הזמנה ברשת ללא כל עלות ולהזמין את הכמות ההזמנות הרצויה. הזמנת הזמנות דרך אתרי אינטרנט יכולה לחסוך הרבה כספים, זמן וכאבי ראש, בייחוד כאשר אתם מוגבלים בתקציב.

?