קייטרינג לאירועי חתונות

אוכל הוא חלק חשוב מכל אירוע שהוא. באופן טבעי, גם אירועים מיוחדים כגון חתונות נמדדים על פי איכות המנות וטיב האוכל שמוגש בהם. על מנת להפוך את החתונה לאירוע מיוחד גם מבחינה קולינרית, חשוב להקפיד ולבחור אך ורק קייטרינג איכותי.

במאמר הבא נסקור כמה נקודות חשובות שיש לתת עליהן את הדעת כאשר מחפשים קייטרינג לאירועי חתונות.

לא רק בשרי

בעבר היה נהוג להגיש אך ורק – או בעיקר – מנות על טהרת הבשר בחתונות. כיום, למרות שקייטרינג בסגנון בשרי הוא עדיין השולט והמועדף, ניתן בהחלט לבחור גם קייטרינג בסגנונות אחרים.

בין הסגנונות ניתן למצוא למשל:

  • קייטרינג בסגנון מאכלי עמים או עדות.
  • קייטרינג בכיוון חלבי, עם סוגים שונים של פשטידות, מאפים וקינוחים.
  • מנות צמחוניות, ואפילו בכיוון טבעוני.
  • במידה ומעוניינים בחתונה עם תפריט בריאותי, יש בנמצא אפשרות להזמין אורגניות, ללא גלוטן וכדומה.

בחירת התפריט

מלבד סגנון הקייטרינג הכללי, חשוב מאוד להקפיד על בחירת תפריט מתאים, כזה שיכבד את האירוע ואת האורחים. בחירת התפריט תשלב בין מנות פתיחה, מנות ראשונות, מנות עיקריות, קינוחים ומשקאות. האפשרויות הן רבות ומגוונות ומה שיתאים לחתונה בסגנון אחד לא יתאים לחתונה בסגנון אחר.

חשוב לשים לב שהבחירה בתפריט תושפע ממאפיינים כמו:

  • תאריך קיום החתונה – יש מנות שמתאימות יותר לעונת החורף ואילו אחרות יתאימו לאווירה קיצית.
  • טעמם של המוזמנים – יש חתונות שבהן יש העדפה ברורה למנות מתובלות או חריפות יותר.
  • תקציב האירוע – יש להתחשב גם בתקציב שניתן להקצות לסוגי המנות. חשוב להתאים בין התקציב ומספר המוזמנים לבין אופי האירוח והאירוע שרוצים לקבל.

קבלת פנים מושקעת

לא משנה איזה תפריט בוחרים, ידוע שרושם ראשוני הוא חשוב מאוד בחתונות, גם מבחינת המזון שמוגש. בין אם מדובר באירוע עם בופה ובין אם מדובר בהגשה עם מלצרים, תמיד צריך לדאוג לקבלת פנים מושקעת גם מבחינת קייטרינג ואוכל.

אירוע שמקבל את האורחים עם חוויה קולינרית משובחת מצטייר כמוצלח וכאטרקטיבי. חשוב מאוד להקפיד על סידור חכם ומעוצב, על מינים שונים של מטעמים ועל אווירה צבעונית ומגרה.

?