איך לבחור את הצלמים הכי טובים לאירוע שלכם?

הגיע הרגע והנה אתם אוטוטו מתחתנים וכעת הגיע הזמן לבחור את אותו צלם שינציח את אחד מהרגעים המאושרים ביותר בחייכם לדורי דורות. אז איך עושים זאת? מיהו אותו הצלם שיצליח במשימה בצורה הטובה ביותר? התחילו לקרוא.

תיק עבודות של הצלם

טרם אתם קובעים פגישה עם צלם או מספר צלמים חשוב מאוד להסתכל על תיק העבודות של אותו צלם. ישנם צלמים מוכשרים מאוד שמוכרים כצלמי חתונות ולמרות המוניטין המוצלח שלהם אם אינכם מתחברים לסגנון הצילום שלהם, ותרו עליהם ותמשיכו הלאה במלאכת בחירת צלם החתונות. סגנון הצילום של הצלם שלכם הוא מאסט וחייב להתאים לכם. יש צלמים שיעדיפו ללכוד אתכם ברגעים הנטורליסטים טבעיים של החיים ואילו אחרים יעדיפו לביים אתכם וללכוד אתכם בכל מיני פוזות. חשוב לבחון לא רק את עבודות הצילום של הצלם אלא גם סרטוני וידאו אותם הוא מציע ללקוחות וזאת על מנת ללמוד עם מי הצלם שלכם בוחר לעבוד.

בחירת צלם לחתונה – לא מוותרים על “הקליק”

הדבר הראשון והחשוב ביותר בעת בחירת צלמים לחתונות הוא הקליק בין הצלם לבינכם. חשוב שתהיה כימיה ביניכם. שתסכימו על הסגנון בו מעוניינים, שתוכלו לתקשר בנוחות, שתרגישו חופשי לתקשר איתו ולהגיד לו בדיוק מה אתם רוצים, שתרגישו טוב איתו כבן אדם, שכן הוא זה שצריך ללכוד במצלמה שלו את הרגעים האינטימיים והטבעיים ביותר של הזוג. פעמים רבות ניתן לחוש את אותו הקליק כבר בשיחה הטלפונית ולכן אנו ממליצים על קיום שיחה טלפונית ואם השיחה נשמעת לכם מוצלחת, תקבעו שיחה אישית עם הצלם למטרת סגירה.

לא מוותרים על חוזה

חתימה על חוזה מפורט הוא בגדר חובה, גם אם הצלם אינו מציע זאת ומציע לכם מחיר אטרקטיבי ביותר עבור שירותיו. בחוזה חייב להיות כל מה שסיכמתם עם הצלם וחשוב שהוא יכלול: תאריכים מדויקים של חתימה על החוזה, מועדי אספקה המוצרים עליהם אתם משלמים ומועדי הצילומים. בנוסף, חשוב ששכר העבודה יהיה רשום (כולל מע”מ) ופירוט של כל מה שסוכם בעבור אותו שכר עבודה, כמו למשל כמות צלמים, סוג השירותים (צילום וידאו וצילום סטילס), תאריך אספקת כל המוצרים, כמות ותאריכי תשלומים, כמות האלבומים שתקבלו, גודלם, כמות התמונות בכל אלבום, כמות סרטוני הוידאו ואורך הסרטונים. האם הצלם הוא זה שאחראי על הבאת הציוד, כמות השעות אליהן הוא מתחייב באירוע החתונה ועוד..

דבר אחרון אותו יש לוודא כשאתם בוחרים צלם לחתונה הוא שאותו צלם בו בחרתם הוא זה שיגיע ולא אחד מחבריו אותו לא בחרתם. כעת, כל שנותר הוא לאחל לכם מזל טוב.

נכתב באדיבות המומחים של נקודת מבט – בית הספר המוביל לצילום בישראל

?