איזה סוג של טיפוח פנים מומלץ לאישה לפני החתונה?

רוב הנשים חולמות מגיל צעיר מאוד על חתונה “מושלמת”. המאפיינים של יום מושלם שכזה משתנים מן הסתם לאורך השנים, שהרי כולנו משתנים כל הזמן, אבל ישנו גם מכנה משותף אחד בסיסי במיוחד – בכל חלום שכזה עור הפנים של האישה מקרין אושר עילאי ונראה זוהר במיוחד.

ההתרגשות והשמחה שכרוכות בחתונה מן הסתם תורמות את חלקן ליופיו של עור הפנים של כל כלה, אולם חשוב לזכור שלצד הנחת האינסופית שממלאת כל מי עומד מתחת לחופה ישנם גם לא מעט לחצים שמאפיינים את התקופה שלפני החתונה, ואלה עלולים לבוא לידי ביטוי ביום שכל פרט בו חייב להיות פשוט מושלם. בנוסף ישנם לעור הפנים של כולנו אויבים רבים – מתזונה לא מאוזנת ושינה מועטה מדי דרך חשיפה רבה לשמש וכלה בזיהום האוויר שהופך כבד יותר ויותר בשנים האחרונות – כך שאם לכל אדם מומלץ להקפיד על שגרת טיפוח פנים נכונה, הרי שלאישה שמועד חתונתה מתקרב הדבר חשוב פי כמה וכמה.

קודם כל, מים

עוד לפני שמתלבטים באיזה סבון פנים להשתמש ובאיזו תדירות למרוח מסכה, חשוב לשתות מים, והרבה.

הכמות האידיאלית משתנה מאישה לאישה, בהתאם למשקל גופה ופרמטרים נוספים, אבל ככלל מדובר על 2-3 ליטרים ביום. למים תפקיד קריטי הן בסילוק הרעלים שמצטברים בעור הפנים והן בהבטחת הגמישות שלו, ועל כן יש לשתות ולהגיע לכמות הנ”ל בלי קשר לתחושת צמא. למי שמתקשה ללגום 8-12 כוסות מים ביום מומלץ להוסיף פלח לימון או כל תוספת טבעית שתגוון את הטעם.

לא לוותר על פעילות גופנית

פעילות גופנית (ולא, התרוצצות בין מעצבי שמלות כלה לא נחשבת לספורט…) הינה מרכיב חיוני בשמירה על עור פנים בריא ונאה, ועל כן גם בתקופה אינטנסיבית כמו זו שלפני חתונה חשוב מאוד לפנות זמן לכך, שכן הפעילות הספורטיבית מבטיחה זרימת דם תקינה בכל הגוף ובהתאם חמצן בכמות מספקת לעור הפנים.

עוד כדאי לבצע באופן קבוע תרגילים לטיפוח עור הפנים, כגון תרגילי עיניים או עיסויים מדויקים ועדינים של אזור כזה או אחר בפנים.

תזונה נכונה

מרכיב חשוב אחר במסגרת טיפוח פנים לקראת חתונה הוא התזונה. בדומה לקושי לשמור על שגרת פעילות גופנית, גם על התזונה הנכונה לא קל להקפיד בתקופה רוויית לחצים ואינטנסיבית מאוד, אולם הרווח הטמון בתזונה שמכילה את כל המינרלים והוויטמינים החיוניים הוא כה גדול עד שכדאי להתאמץ.

בהתאם מומלץ לוותר על מזונות מעובדים ועתירי סוכר ושמנים מן החי לטובת ירקות, פירות, דגנים מלאים וקטניות.

לשמור על הלחות הטבעית

מפתח חשוב נוסף של טיפוח פנים בדרך למראה מושלם ביום החתונה הוא לשמור על הלחות הטבעית האצורה בתאים של עור הפנים שלנו. לשם כך – בנוסף לכל הנ”ל – כדאי להשתמש באופן קבוע בקרם פנים. חשוב לזכור שאם אנחנו בוחרים קרם גוף שמתאים לאדם הספציפי, הרי שכשמדובר בקרם המיועד למריחה על הפנים חשוב שבעתיים לוודא שמדובר במוצר מתאים לסוג העור (יבש/ שמן/ מגורה/ סדוק וכו’).

טיפוח פנים בעזרת מסכה

שמירה על תזונה נכונה, הקפדה על שתייה מרובה, ביצוע פעילות גופנית בתדירות נאותה והענקת לחות חיונית באופן שוטף מקנות לעור הפנים שלנו מראה חיוני ונאה, אולם לקראת חתונה, יום שבו רוצים להיראות “מיליון דולר”, כדאי להוסיף לשגרת הטיפוח גם מסכות לפנים.

ישנם סוגים שונים של מסכות, בהתאם לייעודן העיקרי – הרגעה, ניקוי, הזנה, פילינג, מיצוק, הבהרה או יופי. שימוש מושכל במסכה המתאימה ביותר לאו-טו-טו כלה תורם רבות לטיפוח הפנים בדרך למראה המושלם.

?