מזכרות לאירועים

הרעיון של מזכרות לאירועים החל לתפוס חזק בחתונות ובאירועים אחרים (בר ובת מצווה, בריתות, ימי הולדת) בשני העשורים האחרונים, זאת בעקבות ההצלחה של מזכרות אשר חולקו במסגרת אירועים עסקיים מסוגים שונים.

במסגרת אירועים עסקיים, נהוג לחלק מזכרות מסוגים שונים, רובם בעלי משמעות שיווקית פרסומית, שמטרתם “למכור” את החברה בצורות שונות, החל, דרך עטים, מחברות, כובעים, שמשיות, חולצות ועוד. באמצעות מוצרי פרסום וקידום מכירות, מצאו חברות רבות את האפשרות למכור את עצמן לקהל הלקוחות שלהם, גם אחרי שהאירוע נגמר. חשוב כאן להבהיר, לא תמיד זה מוכר, לא תמיד העובדה שלגרום עסקי או פרטי אשר יש לו עט עם שם החברה, אכן בוחר להיות לקוח שלה בסופו של דבר, אך החברה מנסה ליישם באמצעות אותה עט ובעזרת מוצרי שיווק וקידום אחרים, את הכלל מספר אחד בעולם השיווק, תמיד להישאר בתודעה של הלקוח. ייתכן שאם לקוח אחד יחליט, בעקבות אותו מוצר קידום שקיבל להשתמש בשירותי החברה, הרי שהיא תחזיר לעצמה את כל עלויות הרכישה של אותם מוצרים.

אומנם מזכרות לאירועים, אינם דומים במהותם למוצרי קידום מכירות ושיווק שחברות מספקות ללקוחות שלהם, אך הרעיון דומה. להישאר בתודעה של האורחים. לא מתוך רצון למכור להם משהו, אלא מתוך רצון להזכיר להם את האירוע והמשמעות שלו. סביר להניח שבגלל שמדובר באירוע רגשי, בעל משמעות אישית יותר, אזי שהאורחים בו יזכרו אותו בצורה הרבה יותר טובה, ולזיכרון שלהם תהיה משמעות רבה יותר מאשר אותו לקוח שקיבל מוצר כזה או אחר מהחברה בערב מכירות או ערב שיווק.

אילו מזכרות לאירועים מומלץ לנו לחלק לאורחים שלנו

בשביל שהאורחים שלנו ייהנו מאותן מזכרות לאירועים שאנחנו מבקשים לחלק, מזכרות שיזכירו להם את האירוע שלנו, מוטב שהן היו מזכרות בעלות משמעות, שימוש וערך. כך למשל, מזכרות בעלות ערך דתי יכולות להיות שימושיות מאוד. למשל ספרונים קטנים עם תפילות, ברכות ומזמורים שונים, יכולה להיות מזכרת יפה. במיוחד אם חרוטה על הספרון השם שלנו ותאריך האירוע.

דוגמא אחרת יכולה להיות מזכרות לקישוט, למשל פמוטים, חנוכייה (אם האירוע נערך בתקופת חנוכה), כוס קידוש ועוד. מדובר במזכרות לא זולות, אך הן יכולות לבטא משהו אישי וייחודי, שאורחים ישמחו לקבל, במיוחד אם מדובר באורחים שיש להם נטייה לדת.

עוד דוגמאות של מזכרות לאירועים יכולות להיות, מזכרות בעלות ערך אישי יותר, למשל חולצות מיוחדות או תמונות מיוחדות מהאירוע או אפילו תמונות משותפות מהעבר. היום אפילו נהוג לתת ספרונים קטנים בהם בני הזוג או ההורים, כותבים דברים אישיים לאורחים ומשאירים את זה על השולחן. לעיתים זה מלווה עם ציורים ותמונות מקוריות. עטופים בכריכה איכותית ויפה, ושוב, כל זה במטרה להשאיר בידי האורחים מזכרת ייחודית מהאירוע, מזכרת שתעזור להם להיזכר כמה הם נהנו באירוע שלנו ויאפשר להם לזכור אותו בחן.

?