טיפולי שיניים מומלצים לפני החתונה

בהתחשב במספר הפעמים שהצלם, המשפחה והחברים יצעקו לכם ביום חתונתכם, ״חיוך!״, זה אך טבעי שתרצו להבטיח שהחיוך שלכם ייראה במיטבו.

שיניים סדוקות, דהויות או מוכתמות, הן חלק מהדאגות המטרידות זוגות לפני יום חתונתם. למרבה המזל, יש הרבה דברים שאתם יכולים לעשות לפני החתונה, כדי להבטיח שהחיוך שלכם מתחת לחופה יהיה מושלם. בין אם אתם זקוקים להלבנת שיניים או לציפויי חרסינה לשיניים, הנה כמה טיפולים דנטליים וכמה עצות להיגיינת שיניים טובה, שישפרו את מראה החיוך שלכם לקראת החתונה.

טיפולי שיניים אסתטיים

 1. הלבנת שיניים

הלבנת שיניים יכולה להסיר כתמים שנוצרו מקפה, תה או עישון. הלבנה יכולה לשפר במידה מסוימת גם כתמים הנובעים מפלואורוזיס. תהליך ההלבנה יכול להתבצע על ידי רופא השיניים, או באמצעות ערכת הלבנה ביתית המאפשרת לכם להלבין את השיניים בעצמכם.

בדרך כלל, יש לשקול הלבנת שיניים כ-4-3 שבועות לפני החתונה.

 1. טיפול שיניים משקם

אם באחת השיניים הקדמיות יש שבר או סדק – טיפול שיניים משקם יכול להחזיר לשן את הבריאות והשלמות הטבעיים שלה. טיפולים משקמים משמשים גם לטיפול בכתמים, ברווחים בין השיניים או במקרה של שיניים בצורה חריגה.

 • ציפויי חרסינה: אלה נועדו לכסות את השיניים הפגועות הקדמיות, כדי לשוות להן מראה שלם ובריא. על מנת לשפר את החיוך באמצעות ציפויים, צריך לתכנן נכון את הלו״ז, ולהתחיל בטיפול 4-3 לפני החתונה.
 • הדבקת חומר מרוכב: חומר זה, המשמש גם לסתימת חורים בשיניים, נחשב כאפשרות חלופית לציפויי החרסינה, ומיועד למטופלים המתמודדים עם שבר קטן מאוד בשן. במקום ציפוי כל שטח השן, ניתן להשתמש בהדבקת חומר מרוכב שיתקן ויסתיר את הפגם. במקרים אלה, תידרשו להיות במעקב, כך שאם יעלה הצורך ניתן יהיה להחליף את הסתימה בציפוי חרסינה. טיפול זה ניתן לעשות כ-3-2 שבועות לפני החתונה.
 • כתרים: משמשים לטיפול במבנה שן פגום, כאשר כיסוי משטח בודד או שיקום, לא יספיקו כדי לתקן את השן מבחינה אסתטית. כתרים מועדפים בעיקר בעקבות טיפולי שורש. טיפול זה יש לעשות לפחות חודש עד חודשיים לפני החתונה.
 1. יישור שיניים

יישור שיניים נועד לטפל בבעיות כמו: צפיפות, מרווחים או פערים גדולים בין השיניים או הלסתות. שיטות הטיפול העיקריות ליישור שיניים הן:

 • פלטה: שיטת היישור המסורתית והמשתלמת ביותר. הפלטה עשויה ממתכת, וניתן לבחור בסוגרים בגוון השיניים.
 • יישור שיניים שקוף: אלה מגשי פלסטיק נשלפים, המציעים גמישות ונוחות רבה ביותר בהשוואה לפלטה ממתכת. יישור זה גם פחות בולט לעין.

התייעצו עם רופא השיניים לגבי שיטת הטיפול המתאימה לכם כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר. את הטיפול עדיף להתחיל לפחות שנה לפני מועד החתונה.

 

הקפדה על היגיינת שיניים טובה

 • טיפול על ידי שיננית

לפני שאתם מלבינים שיניים, עדיף לקבוע תור אצל השיננית ולעבור ניקוי שיניים עמוק. זה גם יעזור לכם להבין מה בדיוק אתם צריכים לעשות בצורה מקצועית, ובמה תוכלו לטפל בעצמכם, בבית.

 • שמרו על בריאות הפה

יש לכם המון דברים על הראש לפני החתונה, אבל טיפול נכון בשיניים צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלכם. הדבר הטוב ביותר שאתם, החתן והכלה, יכולים לעשות עבור השיניים שלכם בבית, זה לשמור על בריאות הפה גם כשאתם מאוד עמוסים ולהקפיד על צחצוח שיניים נכון ושימוש בחוט דנטלי כל יום.

 • שמרו על תזונת החיוך הלבן

לעיסת מזונות פריכים, כמו תפוחים וסלרי, היא יעילה כמו צחצוח שיניים. פירות וירקות גולמיים עמוסים בסיבים, ואלה שוחקים את השיניים ומנקים אותן באופן טבעי.

הימנעו ממזונות כהים ודבקים, אלה הגורמים האשמים בהכתמת השיניים שלכם (כמו יין אדום, קפה, רוטב ברביקיו או חומץ בלסמי).

 • בחרו במשחת שיניים בתבונה

הימנעו ממשחת שיניים עם מרכיבים שוחקים, כמו silica, במיוחד אם יש לכם רגישות בשיניים, או שאין לכם כתמים רבים על השיניים. חפשו משחות שיניים עם חומרים כמו Kaolin או Bentonite – שהם מרכיבים בטוחים ויעילים לליטוש כתמים על השיניים, אבל פחות שוחקים.

 • מודעות לסוג מי הפה

שטיפת פה במי פה עשויה לגרום לריח רענן מהפה, אבל היא יכולה גם להזיק לשיניים שלכם. האלכוהול במי הפה מייבש עבודות שיניים, כמו הדבקות מרוכבות. הם יכולים גם להחליש את מבנה השן הכללי. לכן, עדיף לשטוף את הפה בפורמולה טבעית ללא אלכוהול. בנוסף, מי פה ללא צבע, הם הטובים ביותר לשמירה על שיניים לבנות.

 

?