כמה זמן לפני החתונה מומלץ לעשות ניתוח אף?

האם אתם מתכננים לעבור ניתוח אף לפני החתונה שלכם? אתם לא לבד. מנתחים פלסטיים מעידים כי חתונה קרובה היא אחת הסיבות הנפוצות בגינן אנשים בוחרים לעבור ניתוח אף. התקופה של לפני החתונה היא לחוצה מאוד, ולא קל לנסות להתאים את הניתוח למחויבויות שלכם לתכנון החתונה, לעבודה או ללימודים. מאמר זה ינסה לעזור לכם להבין כמה זמן לפני החתונה כדאי לעבור ניתוח אף, כדי להתייצב מתחת לחופה עם מראה מושלם.

6 חודשים זה אידיאלי… אבל גם 3 חודשים יהיו בסדר

זו השאלה הגדולה: כמה זמן לפני החתונה צריך לעבור ניתוח אף? בעולם מושלם, 6 חודשים לפני החתונה עדיף. אבל כשאין ברירה, גם 3 חודשים לפני הניתוח יהיו בסדר, כל עוד אתם מודעים לאפשרות שעדיין, ביום החתונה, תישאר נפיחות קטנה באזור הניתוח.

בדרך כלל, רוב הנפיחות נעלמת עד 3 חודשים לאחר הניתוח, ומראה האף החדש די קרוב לתוצאה הסופית. חלק מהמטופלים, במיוחד בעלי העור העבה שביקשו לעדן את קצה האף, עשויים לסבול מכמות זעירה של נפיחות (שכנראה רק הם מצליחים לראות), שקצת תסווה את העידון הזה. אבל בסך הכול, אנשים שעברו ניתוח 3 חודשים לפני מועד החתונה, אמורים להיראות ולהרגיש מצוין ביום החתונה עצמו.

 

תזמון נכון כדי להפחית את הלחץ לפני החתונה

אתם ממש לא זקוקים לחששות שמא בתמונות החתונה, האף שלכם ייראה חבול ונפוח. אם אתם יכולים לעבור את הניתוח לפחות חצי שנה לפני החתונה, עשו זאת. וגם אם נותרו לכם רק 3 חודשים, לכו על זה אבל בידיעה ברורה לגבי הדברים שאיתם אתם עלולים להתמודד. למשל, מה יקרה ואיך תרגישו אם חלילה תחוו סיבוכים קוסמטיים שעלולים להתרחש בניתוחי אף. אמנם סיבוכים אלה הם נדירים ביותר, אבל הם מתרחשים.

בנוסף, בעוד שאתם צפויים לראות תוצאות לאחר 6-3 חודשים מהניתוח, יש מקרים שבהם התוצאות נראות במלואן רק כשנה לאחר ההליך. נכון, רוב הסיכויים שלא תרצו עכשיו להמתין שנה כדי להתחתן. לכן, ברוב המקרים תזמון הניתוח כשישה חודשים לפני החתונה אמור להיות בסדר.

חשוב גם לתזמן את ניתוח האף כך שיתאים לאירועים אחרים הקשורים לחתונה (כמו מסיבת החינה או מסיבת הרווקים.ות). אתם לא רוצים להופיע לאף אחד מהאירועים האלה עם אף חבוש. תוכלו להתחיל לתזמן את האירועים שלכם לפני הניתוח, או לאחר שעברתם את הניתוח והנפיחות והחבורות פחתו. הסימנים הבולטים לכך שעברתם ניתוח אף אמורים להיעלם לאחר כשבועיים.

 

תקופת ההחלמה

ההחלטה לעבור ניתוח אף לפני החתונה, יכולה לעבוד לטובתכם. רוב המטופלים לוקחים שבוע חופשה מהעבודה, כדי לאפשר לעצמם להחלים מהניתוח. אמנם, יהיה עליכם להתמקד במנוחה בתקופת ההחלמה, אבל תוכלו להשתמש בזמן הזה ביעילות ולתכנן היבטים מסוימים של החתונה שלכם.

למשל, לסיים את רשימת האורחים או לגלוש באתרים לבגדי חתנים וכלות כדי לבחור את סגנון בגדי הכלולות שלכם. אולי תצטרכו לנוח בבית, אבל זה לא אומר שאתם חייבים להפסיק את תכנון החתונה.

 

ציפיות מציאותיות

לפני שאתם מחליטים לעבור ניתוח אף, מומלץ לוודא שהציפיות שלכם מהתוצאות הן ריאליות. כולם רוצים להיראות נפלא ביום החתונה שלהם. אבל כדאי להבין את ההבדל בין הרצון לשפר את המראה על ידי ניתוח אף, שישיג פרופורציות טובות יותר לפנים שלכם, לבין לרצות לשנות את המראה כדי שתראו כמו הכוכב או הכוכבת שאתם אוהבים.

לכן, במהלך פגישת הייעוץ עם המנתח שלכם, הוא יעזור לכם להבין מה עשויה להיות התוצאה הסופית הצפויה מניתוח האף שלכם. במקרים רבים, אם המנתח מבין שהציפיות של המטופל אינן ריאליות, הוא יוותר ויחליט לא לבצע את ההליך כלל וכלל.

 

מה אפשר ללמוד מאחרים?

הנה כמה טיפים ממטופלים שעברו ניתוח אף לפני החתונה שלהם:

  • חשבו מה תגידו למשפחה שלכם, אם בכלל – זו החלטה שלכם אם לעבור ניתוח אף או לא, ולא עניינה של החמות לעתיד. ובכול מקרה, אם הניתוח אמור להסתיים בשינוי דרמטי, כדאי לספר על כך לאנשים, שממילא יוכלו להבחין בהבדל.
  • ערבו את הארוס/ה שלכם – אחרי הכול בן/בת הזוג אוהב ויתמוך בהחלטה שלכם. בן/בת הזוג יכולים להיות משאב רב ערך. לחבק כשצריך ולהיות נוכחים כשאתם מתייעצים עם המנתח.
  • לנצל את תקופת ההחלמה לסידורים שאתם יכולים לבצע מהבית, מבלי להתרוצץ ולסחוב דברים כבדים.
  • היכונו לירידה באנרגיה. יש מטופלים שמדווחים שחשו קצת מדוכאים בשבועיים הראשונים שלאחר הניתוח.

 

?