כך תתכננו מפגש משפחות מוצלח לפני החתונה

כלל האצבע למפגש הראשון בין הורי החתן והכלה הוא לעולם לא להגיע בידיים ריקות, ולו רק כדי להפגין הכרת תודה על ההזמנה להיפגש. אבל האם די בכך כדי שהפגישה תהיה מוצלחת. כנראה שלא.

 

 

טיפים להורים

  • להיפגש במקום ניטרלי

כדי להחליק את הפגישה הראשונה, עדיף להזמין מקום ניטרלי לכולם. בין אם אתם מחליטים להיפגש במסעדה בעיר וליהנות יחד מארוחה מעולה, או לצאת לטיול משפחות בצפון ולהפיג את המתח במרחבי הטבע היפים – פגישה במקום ניטרלי יכולה לסייע לכם לגשר על רגעים מביכים שבו אולי ההורים לא ידעו מה להגיד האחד לשני.

  • להישאר ממוקדים

כהורים, בזמן הפגישה רצוי ליצור לחיצת יד איתנה ובמהלך השיחה עם בני המשפחה, ליצור קשר עין. כשמישהו מדבר, להיות נוכחים ולא למהר ולהגיב עד שהאחר מסיים את דבריו. אנשים מחבבים יותר אנשים שהם מאזינים טובים.

  • להישאר אופטימיים

כהורים, מומלץ להימנע משיחות שנוגעות לפוליטיקה, לדת ובכלל לנושאים השנויים במחלוקת. במקום זאת, ספרו מאיפה אתם, דברו על תחומי עניין משותפים, תחביבים וספורט, ושאלו שאלות שמתעניינות באחר. כמו כן, הימנעו מלהיות ביקורתיים. זה לא הזמן להתלונן על העבודה הקשה שלכם, או על ההתמודדות שלכם עם בעיות בריאותיות כאלה ואחרות.

  • להראות, לא לגעת

אם המפגש מתרחש בבית המשפחה השנייה, קחו בחשבון שהבדלים תרבותיים יכולים להשפיע על האופן שבו אתם מתקשרים עם בן/בת הזוג שלכם, וזה כולל הפגנת גילויי חיבה פומביים. במקום זאת, תוכלו להפגין את הקרבה לבן/בת הזוג שלכם, כשתצחקו מהבדיחות שלו/שלה.

אגב, אם הפגישה באמת מתקיימת בבית אחת המשפחות, אתם יכולים לקחת חלק במטלות ולהציע לערוך את השולחן או לפנות אותו לאחר הארוחה. אנשים שיושבים ומתבוננים במארחים שלהם מתרוצצים הלוך ושוב, עלולים להצטייר כעצלנים. אם המארחים אומרים שלא צריך, והם מסתדרים לבד, אז זה בסדר.

 

טיפים לבני הזוג הצעיר או מה עושים כששני זוגות ההורים רחוקים תרבותית האחד מהשני?

 

במקרים שבהם יש הבדל גדול באורח החיים של שני זוגות ההורים, הפגישה הראשונה עלולה להיות קטלנית. ואת זה כולם רוצים למנוע. לכן, לפני שמגיע מועד הפגישה, עדיף שכול אחד מבני הזוג הצעיר יזהיר את הוריו מראש, ויבקש מהם להתחשב ולא להחצין אמונות ודעות שעלולות לפגוע באחרים.

במצב רגשי טעון מאוד, חשוב שהזוג הצעיר יבסס ציפיות ריאליות. כלומר, בני הזוג רוצים ליצור קשר בין הוריהם, אבל לא לכפות אותו עליהם. זכרו ששני זוגות ההורים לא בחרו את האדם איתו הבן/הבת שלהם מתחתנים, אבל עכשיו יש להם משהו במשותף, הילדים שלהם מתחתנים. אם שני זוגות ההורים יוכלו לפתח ידידות כלשהי, ולו גם שטחית, זה יוכל להועיל לכולם.

הצבת ציפיות ריאליות כוללת גם לא לזלזל בהורים. למשל, לא להכריז ״ההורים שלי כיפיים וקל להסתדר איתם, אבל ההורים שלו… אולי יש להם כוונות טובות אבל הם מאוד משעממים״, אלא לנסות להגן עליהם במהלך הפגישה. חשוב לזכור שכל ארבעת ההורים הם אנשים מבוגרים ויכולים להתמודד גם עם פערים בינם לבין אחרים.

לבסוף, התמונה הגדולה יותר, זו שכוללת חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה, תהיה הרבה יותר יפה, אם תקבעו את סצנת הפגישה הראשונה של ההורים כבר בהתחלה. זה ממש לא עניין של ׳להצליח לעבור את החתונה בשלום׳. גם אם זוגות ההורים גרים רחוק אלה מאלה, אם יהיה ביניהם מתח, הוא עלול לחלחל גם למערכת היחסים של הזוג החדש. אחרי הכול, החתן והכלה אינם אי בודד, אלא חלק משרשרת של איים, שכולם מחוברים ביניהם.

 

?