עיצוב אירועים בעזרת פרחים

כל מי שעורך אירוע – בין אם פרטי ובין אם עסקי, בין אם כזה שצפויים להגיע אליו מאות אורחים ואולי אפילו אלפים ובין אם אינטימי באופיו, בין אם תחת כיפת השמיים ובין באולם סגור – שואף ליצור חוויה מושלמת, כזו שכל מי שלקח בה חלק ייזכר בה לטובה גם זמן רב אחרי שהאירוע עצמו מסתיים. על-מנת שאכן כך יהיה נדרשת תשומת לב רבה לכל פרט ופרט במסגרת התכנון, ובפרט חשוב להבטיח אווירה נכונה, בהתאם לסוג האירוע כמובן. אחד המפתחות העיקריים ביצירת האווירה הרצויה הם פרחים, שבאופן כללי הופכים את החיים שלנו ליותר יפים, יותר רכים ויותר הרמוניים, איכויות יקרות ערך במיוחד כשאנחנו מציינים אירוע כזה או אחר.

התאמה לאופיו של האירוע המתוכנן

כשאנחנו מתבוננים בפרחים, ולא משנה כלל באיזה פרח מדובר, תמיד מתרחב לנו הלב ובאופן כללי אנחנו רווים נחת. בין אם מדובר בפרחי בר, בין אם מדובר על משלוח פרחים בגבעתיים ובין אם הגענו לאירוע שמעוטר בזרים וסידורים מושקעים, העדינות, הצבעוניות, הרוך והחיבור לטבע של הפרחים מספקים גירוי חיובי מאוד הן לחוש הראייה, הן לחוש המישוש והן לתחושה שלנו באופן כללי.

למרות שכל פרח הוא ערובה לנחת, חשוב כמובן לבחור בחוכמה את הפרחים לאירוע. הפקטור הראשון בבחירה הוא התאמה לאופיו של האירוע – לקראת חתונה כדאי להעדיף פרחים בעלי מראה רומנטי במיוחד, עבור אירועים עסקיים מתאימים הפרחים הקלאסיים בעלי הנוכחות השקטה אך המשמעותית ובעיקר כזו שיוצרת רושם מכובד, להשקת מוצר שמיועד לקהל צעיר אפשר לשלב פרחים בעלי מבע עז וצבעים בוהקים, ומאחר שהאופי של כל אירוע מושפע גם ממספר המשתתפים הצפויים בו זהו עוד שיקול שיש לקחת בחשבון כשמעצבים בעזרת פרחים.

אילו פרחים מתאימים לעיצוב אירועים?

בישראל גדלים פרחים רבים שמשמשים אותנו למטרות שונות כמו משלוח פרחים בגבעתיים או עיצוב אירוע. הנפוצים שבהם הם החמניות, החרציות, הגיבסנית, הקרתמוס, הסייפנים למיניהם, השושן הצחור,הסייפן, הלימוניום, האקסלפיאס, הנרקיסים, כובע הנזיר, לוע הארי, רותם, גרברות, סיגליות ועוד ועוד.

חשוב לזכור שלכל פרח תקופת פריחה והבשלה משלו, ועל כן לא ניתן למצוא את כל האפשרויות בכל עונה – וזהו עוד מפתח בבחירת הפרחים האידיאליים לכל אירוע, הרמוניה עם עונת השנה. כך למשל בסתיו מככבים אמנון ותמר, כובע נזיר וחלמוניות, בחורף סיגליות, באביב הרותם ובקיץ החמניות.

יצירתיות על בסיס תכנון מוקפד

ה”סוד” של שימוש מיטבי בפרחים לכל מטרה שהיא, החל מלמשל משלוח פרחים בגבעתיים וכלה בעיצוב אולם אירועים, הוא תכנון מוקפד מצד אחד ומצד שני מתן דרור לדמיון וליצירתיות. בפרט חשוב ליצור מוטיב מרכזי בהתאם לאופי האירוע וללוקיישן שבו הוא מתקיים, וסביב מוטיב מרכזי זה לשזור את שאר האלמנטים של סידורי הפרחים, הזרים והאגרטלים שירכיבו את העיצוב המבוקש.

האלמנטים השונים צריכים להבטיח גיוון מבחינת נפחים, גבהים, צבעים וצורות ובה בעת להשתלב בסיפור שבנוי סביב אותו מוטיב מרכזי שנבחר. עוד המלצה היא לנצל את הפרחים כדי להבליט את מה שראוי להבלטה – למשל זרי כלה בחתונות הם מטבעם בעלי מראה שאי אפשר להתעלם ממנו שכן תפקידם הוא למשוך אל כוכבת האירוע את תשומת הלב הרצויה.

בידי מי להפקיד את בחירת הפרחים?

מומלץ להפקיד את מלאכת בחירת הפרחים ושזירתם לתוך האירוע בידי מי שפרחים הם המומחיות שלו, כלומר חנות פרחים שהצטבר בה ניסיון ספציפי בעיצוב אירועים. הצוות של חנות שכזו יכול לעבוד בשיתוף פעולה עם המעצבים של האירוע ולהבטיח שהפרחים שייבחרו עבורכם יהיו היפים ביותר והמתאימים ביותר לסוג האירוע, כך שכל האורחים ייהנו מחוויה מוצלחת במיוחד.

?