החתונה של הבת של ירדנה עובדיה

מוזיקה, כתבה מירית שם אור ושר צביקה פיק, ללב היא חודרת ומדליקה את כל הנשמות. בחתונה של הבת של ירדנה עובדיה אמנם לא הופיע צביקה פיק, אחד האמנים האהובים בישראל מזה 40 שנה, אולם אין ספק שרשימת הזמרים שכן לקחה חלק בערב החד פעמי היא מהמרשימות שנראו אי פעם בארץ באירוע אחד, ואין פלא שאורחי החתונה (שנערכה בשנת 2011) זוכרים את הפן המוזיקלי (ולא רק אותו) עד היום.

איך לבחור מוזיקה לחתונה?

מוזיקה היא לא רק מסמר האירוע בכל חגיגה, ובוודאי ובוודאי כשמדובר בחתונה, ולא רק ממלאת את הלב בשמחה ואת הגוף ברצון לעוף, אלא גם מקור ללא מעט התלבטויות, ולפעמים אף חילוקי דעות.

לכל אדם טעם מוזיקלי משלו, ולא רק שברוב המקרים ישנם הבדלים בין החתן לבין הכלה מבחינת ההעדפות המוזיקליות, אלא שבדרך כלל ישנו גם רצון לרָצות את האורחים, ומאחר שקהל אורחי רוב החתונות אינו הומוגני אלא מגוון מאוד, הרי שקשה עד בלתי אפשרי להבטיח שכל האורחים ייהנו מהמוזיקה לאורך כל הערב – אלא אם כן מזמינים את הזמרים האהובים ביותר, המרגשים ביותר והמשמחים ביותר, כפי שעשתה ירדנה עובדיה שלקחה על עצמה את המשימה לארגן את חתונת בתה אורטל עם בחיר ליבה אורון.

במי בחרה ירדנה עובדיה? במלך, בנסיך, בנשמה – ובקול השמיימי

רשימת הזמרים שהרכיבה ירדנה עובדיה לקראת החתונה יצרה למעשה מפגש פסגה של הזמרים האהובים ביותר בישראל בשנים האחרונות.

תחילה עלה על הבמה של האמפיתיאטרון שהוקם בחוות רונית, שם נערכה החתונה (שאגב, הוכתרה כיקרה ביותר בישראל נכון לאותה שנה: על פי ההערכות ירדנה עובדיה השקיעה בה כ- 7 מיליון ש”ח), אייל גולן – שגם אם ישנם חילוקי דעות לגבי התנהלותו בתחומים שונים, הרי שאין עוררין על כישרונו הרב, קולו הערב ובעיקר יכולתו לגעת בכולם כולל כולם – מצעירים ועד קשישים, מבני האלפיון העליון ועד המוני בית ישראל, כך שמדובר בבחירה אידיאלית לחתונה כשרוצים לשמח קהל מגוון (ובתנאי, כמובן, שניתן לעמוד בתעריפים של גולן…)

שני עלה לבמה משה פרץ, שהוגדר לא פעם כ”נסיך הזמר הים תיכוני” ואהוב במיוחד על ירדנה עובדיה. אבל לא רק ירדנה התמוגגה מהמופע המושקע של הזמר הצנוע והלבבי – הקהל כולו יצא מגדרו ושר עם פרץ את להיטיו: “איך שאת יפה”, “אמא” שגרם לאורטל עובדיה להתרגש עד דמעות, “אלייך”, “כל בוקר” הידוע גם כ”מה שיש לי בעולם הזה לא שווה בלעדייך”, “מהשמיים” את “זיקוקים” עוד לפני שיצא כסינגל רשמי ועוד.

את הפינאלה שמרה ירדנה עובדיה לנשמה של המוזיקה הישראלית, שלומי שבת. שלומי עלה לבמה לקראת סוף הערב, ומי שלא ראה אלף איש מכל קצוות החברה הישראלית שרים כאיש אחד “שתדעי שאני לא יכול בלעדייך, כל הדרכים מובילות רק אלייך… רק אל תשתני אף פעם” לא יודע מה הוא הפסיד.

ואיך אפשר בלי שיר החופה?

לקראת כל חתונה מושקעת תשומת לב מיוחדת בשיר החופה, שהרי אם חתונה היא אוסף התרחשויות בלתי נשכחות הרי שהכניסה לחופה היא ללא ספק רגע השיא, ובמקרים רבים אנחנו יודעים מה יהיה שיר החופה שלנו הרבה לפני שאנחנו בכלל מכירים את בחירי ליבנו…

בחתונה של בתה של ירדנה עובדיה היה זה רגע מרגש במיוחד: דוד ד’אור בעל הקול השמיימי והזך כבדולח שר את “שיר למעלות”, אורטל ואורון פסעו אל עבר החופה כשהם מלווים ב- 100 ילדים לבושים כחתנים וככלות ואין אורח שליבו לא גאה מהתרגשות לנוכח החיבור המושלם בין מוזיקה לאהבה – וזה בעצם הסוד של מוזיקה מוצלחת לחתונה: כזו הבאה מאהבה ומעצימה אותה בלבבות.

?