ירדנה עובדיה והחתונה של הבת

פעם חתונה הורכבה מחתן, כלה, הורים לחוצים שמנסים לשדר חגיגיות, תפריט סטנדרטי ואחיד למדי (בתפקיד הכוכב הבלתי מעורער: רבע עוף) והרבה התרגשות אמיתית כיאה לאירוע של פעם בחיים. בימינו, למרות שחתונה היא כבר לא אירוע של פעם בחיים עבור רבים מאיתנו (ואולי דווקא בגלל שהיא לא אירוע של פעם בחיים), אל החתן, הכלה וההורים הלחוצים משני הצדדים מצטרף מרכיב חמקמק אבל קריטי: הקונספט.

לקונספט פנים רבות ומטרה אחת: להפוך את האירוע לבלתי נשכח באמת. כך, למשל, חתונתם של אורטל, בתה של אשת העסקים המוערכת ירדנה עובדיה, ואורון שנערכה בשנת 2011 בחוות רונית – שעוצבה כוונציה, ומן הסתם כל אחד מאלף האורחים עדיין זוכר את אותו ערב מלהיב.

דרושה: שלמות

המפתח להצלחת חתונת קונספט הוא שלמות, כלומר אירוע שכל פרט ופרט בו מעוצב ומתוכנן ברוח הקונספט, החל מההזמנות לחתונה, דרך הלוקיישן הנבחר והתפאורה שמעטרת אותו, התלבושות של המלצרים ושאר העובדים שעמלים מאחורי הקלעים ומלפניהם שכל האורחים ייצאו מאושרים וכלה במזכרות שמחולקות למי שבא להשתתף בשמחת הזוג הצעיר.

לעיתים אין מנוס מפשרות: אפילו עבור החתונה המושקעת מאוד של בתה של ירדנה עובדיה אי אפשר היה להביא לארץ את כיכר סן מרקו ואת הקמפנילה, אולם על מנת שהחוויה אכן תשפיע באופן אפקטיבי על האורחים ותחדור אל ליבם יש צורך להתאמץ כך שהם יישאבו אל תוך הקונספט. בחתונה של אורטל ואורון, לדוגמה, היו גם היו תעלות מים וגונדולות מרגשות, ובאופן כללי למי שחושש מפני הוצאות מופרזות על חתונה כדאי לוותר מראש על הקונספט ולהסתפק באירוע סטנדרטי.

רוחב הלב של ירדנה עובדיה

זוהי כמובן סוגיה שמעסיקה זוגות רבים, ובאופן טבעי גם את הוריהם, שהרי הם אלה שבסופו של דבר מממנים חלק גדול מהחתונות: האם כדאי להשקיע סכומים נכבדים בחתונת קונספט או שמא מוטב להסתפק בחתונה “רגילה”?

תשובה חד משמעית, מובן מאליו, אין. כל חתן וכל כלה מחליטים בסופו של דבר בהתאם לתקציב העומד לרשותם ולתפישת עולמם. מבחינת ירדנה עובדיה למאמץ הרב אותו היא משקיעה בעבודתה (ובפרט בחברת IMS שבבעלותה – חברה שהקימה ומתפעלת שני בתי חולים בגינאה המשוונית שבמערב אפריקה) יש מטרה אחת: להעניק לילדיה את מה שהוריה לא יכלו לתת לה עקב הנסיבות (הם עלו לארץ ממרוקו בתחילת שנות החמישים של המאה הקודמת ומצאו עצמם בדימונה, ללא עבודה קבועה וולא יכולת לפרנס כראוי את המשפחה בת 7 הנפשות).

עבור ירדנה עובדיה, כך היא הצהירה לא אחת, הסיפוק הגדול ביותר הוא לראות את ילדיה מאושרים – ולא רק אותם: מבחינתה כל אחד מאלף האורחים שהגיע לחתונה בתה אורטל הגיע כדי לרחוש להן כבוד, ועל כן ראוי ליחס דומה, ובפרט להעניק לו ערב מלהיב באמת, שכאמור מתחיל בקונספט מושקע ומרגש.

לא לכל חתן וכל כלה, או הוריהם, יש את המשאבים העומדים לרשות ירדנה עובדיה, אחת מנשות העסקים העשירות ביותר בארץ בזכות עשרות שנים של עבודה קשה כמו גם זיהוי מוצלח של הזדמנויות עסקיות שנקרו בדרכה – אולם יותר ויותר זוגות מחליטים גם הם להעניק לאורחיהם, ולעצמם, חוויה ייחודית, שהרי בסופו של דבר החיים הם סיזיפיים למדי וכדאי שלפחות ישובצו בהם רגעים מלהיבים באמת.

איך בוחרים קונספט?

ישנם, כמובן, אינסוף קונספטים אפשריים, כשהטובים ביותר הם אלה הקשורים בדרך זו או אחרת לחתן או לכלה. במקרה של החתונה של הבת של ירדנה עובדיה נבחר הקונספט של ונציה בשל העובדה שהצעת הנישואין התרחשה בעיר רומנטית זו – וגם בשל האסתטיקה האיטלקית העילאית שבהחלט תרמה להצלחת החתונה.

?