מה ינגן בחתונה התקליטן שתבחרו?

תקליטן לחתונה - DJהמוזיקה, שמשמיע תקליטן לחתונה, היא בין הדברים החשובים בכל אירוע, וכשהיא טובה ובזמן הנכון, בכוחה לרגש, לשמח ולהקפיץ את הקהל, אפילו אם הוא ממשיך לשבת במקומו. על המוזיקה בחתונתכם יהיה אחראי תקליטן לחתונה שתבחרו מבעוד מועד. פרט לבחירת תקליטן, תצטרכו לבחור שיר כניסה לחופה, ואם נושא המוזיקה חשוב לכם, בוודאי תרצו לבחור גם שירים לקבלת הפנים ולרחבת הריקודים. תפקידו של התקליטן שלכם הוא להבין את הראש ואת הסגנון שלכם, וליצור בהתאם פלייליסט חתונה שמותאם לשלבי החתונה: קבלת פנים, חופה, אוכל וריקודים עד סוף הערב. על התקליטן שלכם יהיה להשמיע את השירים והמוזיקה שבחרתם יחד אתו, ולהניע את האורחים ואותכם בשמחה, בהתרגשות ועליצות ללא הפסקה.

 איך בוחרים כהלכה תקליטן לחתונה

 לתקליטן לחתונה אחריות רבה, כיוון שהמוזיקה שינגן יהיו בין המשפיעים העיקריים על האווירה, הוא צריך להיות רגיש לדינמיקה בין קהל הרוקדים, לזוג המתחתן, לסיטואציות המתרחשות על רחבת הריקודים ולבקשות שמפנים אליו האורחים במהלך הערב. בין כל אלה עליו לתמרן. בנוסף עליו לבנות קו מוסיקלי שמתחיל רגוע בקבלת הפנים, ממשיך מרגש בחופה, לאחריו שמח ומקפיץ על הרחבה, ומדי פעם רומנטי. חשוב מאוד לבחור תקליטן לחתונה ששמעתם בעבר, או שקיבלתם עליו המלצות, והכי חשוב, אדם שמבין את המוזיקה שאתם אוהבים. נכון, כל אחד יכול להשמיע כל סוג של מוזיקה, אבל תקליטן שנמצא אתכם באותו הראש ידע להפתיע.

הדבר האחרון שחשוב לבדוק כשבוחרים תקליטן לחתונה, הוא הציוד המוזיקלי. ישנם אולמות לשמחות וגני אירועים שיש להם ציוד הגברה וסאונד מוכנים לשימוש התקליטן, ויש מקומות שצריך להביא אליהם את הציוד. יתכן גם שהתקליטן שלכם יעדיף להביא את הציוד האישי שלו, על אף שיש ציוד במקום. כך או כך, חשוב שציוד ההגברה יהיה חדיש, אמין, טוב, ועונה על כל הצרכים, ושהסאונד יהיה לא פחות ממעולה. גם התאורה במקום חשובה ומהווה חלק בלתי נפרד מהאווירה ברחבת הריקודים, על כן חלק מהתקליטנים הם גם בעלי ציוד תאורה. חלק מהתקליטנים עובדים עם להקות חתונה או חברים בעצמם בלהקות כאלה, ותוכלו, אם תרצו, לשלב בין השניים.

 הקו המוזיקלי שלכם

בפגישה המקדימה שתערכו עמו, תקבעו יחד את הקו המוזיקלי לחתונתכם. ספרו לו מה אתם אוהבים לשמוע, איזו מוזיקה מרגשת אתכם ואיזו אפילו מקפיצה אתכם. למשל, אתם מתרגשים ממוזיקה ישראלית קלאסית: אריק איינשטיין, אריק לביא, מאיר אריאל, חווה אלברשטיין, ואתם הכי אוהבים לרקוד לצלילי מוזיקת פופ מהאייטיז ומהניינטיז. הביאו לפגישה אתו רשימת שירים שאהובים עליכם שתרצו כי יושמעו בחתונתכם, רשימת זמרים אהובים, אלבומים. אם יש שיר מסוים שתרצו שיושמע בנקודת זמן ספציפית, סכמו אתו את העניין עוד בשלב ההכנות לחתונה. אם יש שירים שלא הייתם רוצים שיושמעו, ציינו זאת בפניו כדי שלא יהיו הפתעות. לאחר שייקבע הקו המוזיקלי, התקליטן לחתונה שלכם יוכל להכין עבורכם פלייליסט שידמה את המוזיקה בחתונתכם פחות או יותר. לאחר שהאזנתם, קבעתם וסגרתם, כדאי לכם לשחרר את המושכות. לא מעט חתנים וכלות מספרים על מקרים שהתקליטן שלהם השמיע שיר שהם לא בחרו ולא כל כך אהבו לשמוע, והדבר תסכל אותם ופגע בשמחתם. לכן, אם זה קורה, ולמרות שסגרתם את כל הפינות עם התקליטן לחתונה שלכם, עדיין מתנגן ברחבה שיר שאינו לטעמכם, פשוט תעבירו את זה הלאה. החכמה בחתונה היא לדעת לשחרר כשצריך. נסו ליהנות מהחברים שרוקדים ודווקא נהנים מהשיר, נצלו את ההזדמנות לסיבוב בשולחנות, ללגימת משקה קל בבר, לביקור בשירותים. סמכו על התקליטן שלכם שירגיש אם המוזיקה איננה לטעמם של הרוב, וישמיע שיר בסגנון אחר כדי להחזיר לרחבה את האנשים שפרשו ממנה. אולם, אם אתם מבחינים שרחבת הריקודים ריקה או אם מתנגנים ברצף כמה שירים שאינם לטעמכם, או אז גשו לתקליטן ובקשו ממנו לשנות את המוזיקה.

?