התאמת התסרוקת לכלה

 תסרוקות כלהשיער יפה ומעוצב משלים את הלוק המלכותי של הכלה. מעצבי שיער רבים מציעים כיום תסרוקות כלה אופנתיות וקלאסיות, בשילוב תוספות שיער או אקססוריז. כשבוחרים תסרוקת כלה, יש לקחת בחשבון כמה גורמים המשפיעים על השיער ועל התאמתו למראה הכללי.

 התאמת התסרוקת למבנה הפנים והגוף

מעיון במגזיני חתונות, קטלוגים לתסרוקות כלה במספרות, ומדורי הרכילויות על מפורסמים שהתחתנו, בוודאי שכבר בנית בדמיונך את תסרוקת הכלה החלומית שלך. תסרוקת שראית על כלה אחרת היא מקור מצוין לשאוב ממנו השראה, אולם חשוב לוודא שהתסרוקת מתאימה גם לך. מבין כל התסרוקות, בחרי אחת שתתאים למבנה פנייך: מבנה פנים צר וארוך, עגול, בצורת יהלום וכולי. אם יש משהו בפניך שתרצי להבליט, כמו עיניים יפות או צוואר ברבורי, בחרי בתסרוקת שיער אסוף, שיגלה את פניך ואת צווארך. אם את מעוניינת להסתיר מצח גבוה, אוזניים מעט בולטות, בחרי בתסרוקת משולבת, עם קווצות שיער נופלות, או בתסרוקת חצי אסופה. אם את בעלת מבנה גוף עגלגל, תתאים לך תסרוקת של שיער פזור וארוך, ואם את נמוכת קומה, תסרוקת גבוהה תגביה אותך. כמובן שמעצב שיער טוב, נמדד ביכולתו ובכישרונו לסייע לך לבחור מבין תסרוקות כלה רבות, את זו שתחמיא לך מכולן.

 איך לשמור על התסרוקת

אם החלטת לעצב את שיערך בסלון כלות, סלון יופי, או מספרה, קחי בחשבון שככל שיעבור הזמן מרגע סיום העיצוב, התסרוקת תלך ותהרס. הסיבות לכך רבות, בגלל מזג האויר, רוח,  לחות וכדומה, כתוצאה ממגע עם כסא המכונית, חיבוקים עם קרובי משפחה, הליכה וריקוד. לכן, מומלץ לעשות תסרוקות כלה בזמן סמוך ככל שניתן לזמן החתונה. תוכלי גם לשכור את שירותיו של מעצב או מעצבת שיער צמודים, שיהיו איתך לאורך החתונה לתיקוני שיער קטנים, או לרכוש ספריי שיער מחזק לתסרוקות, איתו תוכלי לשמור בעצמך על התסרוקת. בסלוני הכלות נמצאים  מעצבי שיער רבים ומאפרים, ונהוג בדר”כ לשלוח את אחד המעצבים לחתונה עצמה. תוכלי לעשות את האיפור שלך ואת התסרוקת באותו הסלון, כנ”ל גם חברותיך ומלוותיך. בימינו, חתן כלה, כאחד הולכים לסלון היופי לטיפוח, עיצוב וסידור לפני החתונה. אם בחרת במעצב שיער פרטי שיגיע עד אליך, דעי שמעצבי שיער פרטיים יגיעו לחתונה עצמה ויעמדו לשירותך בכל הקשור לתיקוני התסרוקת. אם מעצב השיער שלך הוא גם מאפר, תחסכי לך שני בעלי מקצוע ביום החתונה.

 תוספות שיער בתסרוקות כלה

תסרוקות כלהתוספות שיער פופולאריות ביותר בשילוב תסרוקות כלה. כלות רבות חולמות על שיער שופע ביום חתונתן, כשלמעשה שיערן אינו ארוך דיו, מסופר בתספורת קצרה, או דליל. כאן מגיעות תוספות השיער לעזרתך. חשוב שיהיו איכותיות ובגוון מדויק לשיערך. מעצבי שיער מקצועיים יודעים כיצד לעצב תסרוקות כלה עם תוספות שיער באופן המשתלב בלי שירגישו בכך בשערך הטבעי, ומי שלא יודע על תוספות השיער לא יגלה זאת לעולם. תוספות השיער מולחמות עם דבק מיוחד ובטכניקת חום לשערך, וניתן כמובן להסירן. נשים רבות מתאהבות בתוספות השיער שלהן וממשיכות לתחזק אותן גם לאחר החתונה.

 אקססוריז לשיער

אקססוריז (אביזרים) לשיער פופולאריים ביותר בתסרוקות כלה. נשים רבות אוהבות לשלב יהלומים, פרפרים, פרחים וסיכות בשערן. האקססוריז מוסיפים ללוק הכללי של הכלה: יוקרה, נסיכיות, טבעיות, הכל בהתאם למה שתבחרי. אם בחרת במראה נסיכתי ואצילי ותסרוקת גבוהה ואסופה, תוכלי להשלים את הלוק ביהלומים קטנים על התסרוקת, או בנזר עדין. אם הלכת על המראה הטבעי, שמלה נשפכת וזורמת ושיער פזור, שילוב פרחים בשערך יעניקו לך לוק טבעי, נקי ורענן.

קיימים גם תכשיטי שיער כמו סיכות משובצות אבנים בצורות שונות, אשר שילובם יעניקו לך מראה מיוחד ומקורי. אם בחרת לשלב בתסרוקת תכשיט שיער גדול ודומיננטי, הימנעי מתכשיטים נוספים כדי שלא ליצור עומס ולשדר קלאסיות והדר.

?