כך תבחרי את שמלת הכלה שלך

 עבור כלה העתידה להתחתן, אין מרגש יותר משלב חיפוש שמלת הכלה. כדי למצוא את “האחת”, צריך להקדיש מספיק זמן, לדעת מראש מה אתן מחפשות בקווים כלליים, ולצאת למשימה עם סבלנות ונעליים נוחות. אנחנו כאן עם כמה טיפים שיעזרו לכן בבחירת שמלת הכלה המושלמת.

 לפני המדידות מתכוננים בבית

שמלות כלהבשלבים הראשונים של ארגון חתונה, עוד לפני שיוצאים למדידות בחנויות, חשוב לעשות מחקר מקדים: תחילה מומלץ להסתכל בקטלוגים בנושא חתונה ובאתרי אינטרנט של מעצבים מהארץ והעולם, כדי לקבל תמונה כללית של שמלות הכלה הקיימות בשוק, של הטרנדים החדשים וכולי. כדאי לך גם לבקש המלצות מחברות שהתחתנו לאחרונה. חברה טובה שהייתה כלה בעצמה לא מזמן, תוכל לתת לך טיפים, לא רק בנוגע לשמלות כלה, אלא גם בנושא האביזרים לשמלה, אצל מי כדאי לעשות איפור כלות, מי הספר שמעצב תסרוקות כלה מדהימות  וכולי. הכיני לך “מחברת חתונה” ובה רכזי את כל הטיפים והעצות שתקבלי. היות וכל חתן וכלה, לאחר חתונתם, אוהבים לדבר על החתונה שלהם, את עתידה לקבל הרבה עצות, שמות וכתובות לבדיקה. גם אם את מאד סומכת על טעמן של חברותייך הממליצות, חשוב לבדוק באינטרנט לפני שרצים לחנות שהמליצו עליה, כדי לבדוק שבאמת יש בה שמלות כלה לטעמך ולמנוע עגמת נפש. במחברת החתונה שלך, כתבי שמות, כתובות ומספרי טלפון של חנויות בהן את מעוניינת לבקר. אם מדובר במעצבים, יתכן ותצטרכי לקבוע בטלפון פגישה מראש.

 חיפוש מושכל אחר שמלת כלה

לאחר ההכנות המקדימות, יש בידיך את רשימת החנויות והמעצבים. חלקי אותם לפי איזורים וסדרי עדיפות וקבעי לך לוח זמנים למציאת שמלת כלה. קבעי ביומן ימים לסיור בחנויות ומדידות, לפי איזורים, וכדאי שתצרפי אליך חברה, אם, אחות, ידיד, כל אחד שאת סומכת על טעמו וייתן לך דעה נוספת על השמלה, שתעזור לך להחליט. אם את רוצה לעשות יום אחד של התרשמות כללית לקבלת רעיונות, עצתנו היא להסתובב ברחוב דיזינגוף בתל אביב, המשופע בחנויות מעצבי שמלות כלה. הגיעו את ומלווייך, עם סבלנות, מצב רוח טוב, נעליים נוחות להליכה וכמובן מחברת החתונה, בה רשמי לך שמלות שאהבת לפי דגם או עיצוב וחנויות שמצאו חן בעיניך. אם לא תצייני שמות של חנויות שראית בהן שמלת כלה שאהבת, קיים סיכוי גבוה שתשכחי או תתבלבלי, שכן את עתידה לבקר בחנויות רבות.

 גם יפה וגם נוחה

אם את בוחרת לעצב שמלת כלה מותאמת במיוחד עבורך, כדאי שתדעי באופן כללי מה העדפותייך בנוגע לסוג הבד (עם תחרות, שיפון, נשפך או קשיח), לצורת השמלה (כתפיות, סטפלס, סגור, פתוח, עם שובל, שמלה צמודה או מתנופפת), האם את בעד קישוטים שונים על השמלה או שמלה נקייה, האם את רוצה שמלה לבנה לגמרי או בצבע שמנת, קרם וכולי. כשאת בוחרת את השמלה קחי בחשבון שבערב החתונה תנועי הרבה: תעמדי הרבה על הרגליים ותסתובבי בין המוזמנים, אולי בחרת אטרקציות לחתונה כאלה או אחרות המצריכות תנועה, וכמובן שאת הולכת לקרוע את רחבת הריקודים, ובשל כל אלה, השמלה שלך חייבת להיות גם נוחה. יש כאלה שבוחרות שתי שמלות כלה לחתונה: האחת לקבלת הפנים והשנייה לריקודים, וגם דואגות לשני זוגות נעליים, שכן לא כולנו מסוגלות לרקוד בנעלי עקב. לכן בחרי שמלה שתהיה נוחה לתנועה חופשית ולריקודים, או שמלה שעוצבה במיוחד כדי להפוך לכזו: נפתחת עם רוכסן, הופכת לשמלת מכנסיים וכדומה.

שמלת כלה – כמה עולה

 שמלת כלה ושמלות השושבינות צריכות להיות בהתאמהמחירי שמלות כלה נעים מסכום תלת ספרתי ועד סכום בעל חמש ספרות.

נשים רבות אוהבות לקנות את שמלת החתונה שלהן למזכרת, ולעומתן אחרות מעדיפות להשכיר ולחסוך בהוצאה הכספית הגדולה הכרוכה בכך.

אם בחרת שמלת כלה שתעוצב במיוחד עבורך על ידי מעצב, תצטרכי כמובן לקנות אותה. אם השמלה, שמצאת בחנות, לא נתפרה רק בשבילך, יש סיכוי רב שתוכלי להשכיר אותה עוד לפני החתונה ועד לאחריה, בהתאם לצרכייך. כמה ימים לפני החתונה מתקיימים לרוב צילומי חתן כלה ותרצי את שמלתך כבר אז.

?