הכנת רשימת השירים לחתונה

שירי חתונה ומנגינה של מארש החתונהתעשיית החתונות מצליחה מאוד ובעלת פוטנציאל מבעבע כשל מעיין נובע, כל עוד נמשיך לחיות בחברה המצדדת במונוגמיה. למזלנו אנחנו חיים בחברה שהיא לא רק מונוגמית אלא גם מוזיקלית, ושירי חתונה כה רבים נכתבו ובוודאי נכתבים אפילו ברגעים אלה על נושא החתונות. בימינו שיר ובו המילה חתונה באיזושהי ואריאציה, הוא מתכון בטוח לכניסה לפלייליסט של הדי.ג’יי. שירים כמו “הזמנה לחתונה” של אורי בנאי, ו”התנשאי לי” של רגב הוד מוכיחים את הנקודה, וכמובן שאי אפשר בלי שרית חדד ושיריה “חגיגה” ו”מקודשת”. נכון שישנם כמה שירי חתונה צפויים בפלייליסט, אבל אין מה לעשות כנגד העובדה, שבחתונה רוצים לשמוח ושירים לחתונה הם שירים שמחים. כשמתנגנים שירי חתונה מסוג זה, זהו בדיוק הזמן להרים את החתן והכלה על הכתפיים או על כסאות, הזמן בו הדוד רוקד עם כוס על המצח, הזמן בו מחלקים לאורחים סיבוב משקאות או שרשאות הוואי, בקיצור, השעה שאומרת “זמן לחגוג”.

 יצאנו לרקוד

ישנם שירים הידועים כ”שירי חתונות” ונדירות החתונות בהן לא מתנגן מתישהו השיר “זורבה היווני”, בזמן שהמרקדים ממהרים להסתדר בשורה, להניח זרוע על שכם לנוע מצד לצד תוך הנפות רגליים ובעיטות באוויר. אם אתם חתן וכלה אשר לא מעוניינים שהמוזיקה בחתונתכם תהיה “כמו אצל כולם”, בחרו בתקליטן לחתונה שקיבל המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם, ועיברו על הפלייליסט שלו מראש. אבל זכרו כלל ברזל, בחתונה עצמהזרמו עם התקליטן, אחרת לא תהיה לכם מנוחה. ישנם אנשים ששירי החתונה שלהם והמוזיקה בחתונתם הם בין הדברים החשובים להם ביותר, אך זמן החתונה הוא הזמן להשתחרר ולא להיות עם אצבע על הדופק גם בכל הנוגע לשירי חתונה. נכון שאתם מבינים במוזיקה, ונכון שישבתם לפני כן המון זמן לקביעת השירים עם התקליטן, אבל אם צץ לפתע שיר שלא לטעמכם, עשו סיבוב, השיקו כוס, שתו משהו וזכרו שזה היום המאושר שלכם, אסור לכם לריב והיום יותר מתמיד זה הזמן ליישם את המשפט הידוע don’t worry- be happy.

 שירי חופה

חתן וכלה מנגנים שירי חתונההדבר היחיד שמרגש יותר מבחירת שירים לחתונה הוא בחירת שיר צעידה לחופה. הכלה המתרגשת עם הוריה, החתן הגאה עם הוריו, כולם צועדים לפי קצב אחיד שמכתיב השיר. שירי החופה הפופולאריים ביותר בישראל הם על פי רוב, הקלאסיקות העבריות “בואי כלה”, “חתונה לבנה” ושירי אריק איינשטיין למינהם. גם שירים של אברהם טל ו”שוטי הנבואה” הם שירי חופה ושירי חתונה פופולאריים. ישנם זוגות חתן כלה אשר יעדיפו לצעוד לחופה לנגינת מוזיקה חיה ושירה חיה, ואכן אמנים וזמרים רבים מופיעים בחתונות, הן בזמן החופה בשיר מרגש ואקוסטי, והן לאחריה, כחלק מהריקודים ברחבה. להקות חתונה הן אטרקציה מדליקה בחתונה, וישנן להקות שמבצעות שירים לחתונה בגרסאות כיסוי, למשל לשירי הביטלס, לשירים ישראלים ידועים ועוד. הופעה חיה היא אירוע מרגש בפני עצמו והופעה חיה בתוך חתונה היא שילוב מיוחד במינו.

 מגוון שירי חתונה ברחבת הריקודים

זוגות רבים של חתן וכלה ירצו מוזיקה מתאימה לכל הגילאים, מהדוד המבוגר מאמריקה והחברה מהעבודה של האמא, ועד החברים מהצבא והחברות מחוג היוגה, ולכן המנעד המוזיקלי של שירי חתונה הוא לפעמים רחב ומגוון מכדי להכיל. מריקוד חביב לצלילי אלביס, הדי.ג’יי מבצע מעבר מהיר למקרנה, ומשם ל”התנשאי לי”. מזל גדול הוא שהמסלול מרחבת הריקודים אל הבר בחתונה הוא קצר, וששניהם יחד, הרחבה והבר, הם היין והיאנג של החתונה, משלימים זה את זה. חתונה היא מאורע משמח, ובסוף הכל נזכר בה רק לטובה. ובמה שלא נזכרנו, נוכל להזכר בצפייה בסרט הוידאו של החתונה.

?