מידע על הצילום בחתונה

 כולם אומרים שעד החתונה זה יעבור. מה שזה לא יהיה, זה כנראה עובר כיוון שאנשים רבים אכן מחלקים את חייהם לשניים, לפני החתונה ואחרי החתונה. אז מהו אותו אירוע עליו חולמות נשים משחר ילדותן, ממנו חוששים גברים משחר נערותם, והאם באמת כל הסטיגמות הנ”ל נכונות. ובכן, הטקס הקדום הזה המכונה חתונה, קיים כיום בכל כך הרבה תצורות, עבר כל כך הרבה גלגולים ותהפוכות, הן בתפישה של המתכננים להתחתן, והן בתפישה הקולקטיבית. אפשר להניח ולפחות לקוות שכאשר זוג מחליט להתחתן ולהפוך לחתן וכלה, הוא יעשה זאת מתוך אהבה ורצון לחיות יחד וליצור משהו משותף. כמובן שהזוג ישאף לחגוג את הרצון הזה בחתונה שלא תישכח במהרה. בדיוק על צורך זה עונה צלם חתונות, המתעד את החתונה לכל אורכה, בתמונות חתונה בלתי נשכחות.

 כיצד לבחור צלם חתונות

צילום חתונות - החתן מצלם את הכלהחתונה בלתי נשכחת היא כזו המונצחת בתמונות. כל זוג מחזיק תמונה ממוסגרת מיום החתונה, וכיום אין חתונה שלא מתועדת ומצולמת, אין חתונה בלי צלם חתונות. צלמים רבים יציעו לכם את שירותיהם, שכן, צילום חתונות הוא מקצוע בעל ביקוש, אולם עליכם ללכת בעקבות המלצות חברים עליהם אתם סומכים, לראות עבודות קודמות של צילום חתונות, ולא לוותר על פגישה ושיחת הכרות אישית עם הצלם. בשיחה עמו שתפו אותו באיזה סגנון הייתם רוצים שתמונות החתונה שלכם יהיו, שתפו אותו מהו הקו העיצובי המוביל את תכנון החתונה שלכם, היכן היא תתקיים, כמה מוזמנים, והאם ישנן בה אטרקציות מיוחדות. תכננו אתו את מהלך הצילומים: צילומי חוץ אם תרצו, צילומים בקבלת הפנים, בחופה, ברחבת הריקודים ומסביב לשולחנות. במרבית המקרים צלם חתונות אינו עובד לבד אלא עם צוות, ולפעמים צוות הצילום כולל גם את צלמי הוידאו שיצלמו עבורכם סרטון וידאו של החתונה. בחתונה קטנה ואינטימית, יתכן ותוכלו להסתפק בצלם חתונות אחד.

 צילום חתונות בחוץ

צילומי החוץ שמצלם צלם חתונות, נערכים יום או כמה ימים לפני החתונה, או ממש לפני החתונה עצמה, במידה ולוקיישן הצילום קרוב ומסגרת הזמן מאפשרת. לפני החתונה נערכים לרוב גם צילומים שהם מחוץ לגן האירועים וכוללים את החתן והכלה. לרוב שניהם מופיעים יחד בתמונה, אבל מקובל גם לצלם לחוד את הכלה כדי להראות את השמלה היפה שלה, את התסרוקת הנהדרת ואת זר הפרחים שהותאם במיוחד. בנוסף מצטלמים יחד אתם גם החברים הקרובים, כלומר מלווי החתן ומלוות הכלה (בחתונות מסויימות הם מכונים “שושבינים”). ישנן פוזיציות מסוימות אשר נהוג להצטלם בהן בכל אחד מסוגי הצילומים, וצילומי הזוג המתחתן ומלוויהם כוללים על פי רוב תצלום של כל החבורה קופצת באוויר, ותצלום של כל החבורה בשורה מחזיקים את הכלה בידיים. תצלומי החוץ של החתן והכלה נערכים לרוב במקומות פסטורליים ומיוחדים, אך אין ספק שמיקום הצילומים הפופולרי ביותר בקרב זוגות מתחתנים ממרכז הארץ, הוא יפו העתיקה.

 סגנונות שונים לתמונות חתונה

ישנם סגנונות שונים לצילום חתונות ודרכים רבות מהצילום אל התמונה המוגמרת. צילום בפילם הוא ייחודי ונדיר יחסית, אולם נחשב איכותי ויעניק לתמונת החתונה שלכם סגנון המיוחד לפילם. מרבית הצלמים יעבדו עם מצלמות דיגיטליות. את התמונות שיצולמו בחתונה ניתן לערוך בפוטושופ. בשימוש בפוטושופ ניתן לרטש, לתקן פגמים, עיניים אדומות וכדומה. ניתן גם להוסיף אפקטים ויזואליים שונים שיהפכו את התמונות למיוחדות ואמנותיות יותר.

אלבום דיגיטלי הוא מוצר חדש בתחום צילום החתונות, אשר תופס תאוצה בשנים האחרונות. באלבום הצרוב על CD, יופיעו תמונות החתן וכלה שלכם ושאר תמונות החתונה, במגוון אפקטים, מסגרות ועיצובים. באלבום מדפדפים באמצעות העכבר, הוא מיוצר בעותקים לפי הזמנה וכמובן שניתן לשלוח אותו לאורחי החתונה, משפחה וחברים. אם תרצו לסדר את תמונותיכם באלבום דיגיטלי ולשלוח לחברים, אך צלם החתונות שלכם אינו מתעסק בפוטושופ ובאלבומי חתונות, תוכלו להעביר למעצבים גרפיים המתעסקים באלבומים דיגיטליים את דיסק התמונות מהצלם, והם יכינו אלבום כזה עבורכם.

?