מי אפתה את העוגה היפה?

עוגות חתונה נכנסו כבר למסורת ואחד מהטקסים בחתונה הוא טקס פריסת העוגה. החתן והכלה פורסים העוגה ראשונים ומאכילים זה את זו לזוגיות טובה ומאושרת יחד. לאחר מכן כל שאר האורחים מוזמנים להתכבד. לפי המסורת, אכילה מהעוגה היא ברכה למזל. כיום ישנן וריאציות שונות לעוגות חתונה. ישנם זוגות שרוצים בחתונתם את העוגה הקלאסית, בעלת הקומות, בציפוי הסוכר הלבן, עם דמויות החתן וכלה בראשה. ישנם זוגות שרוצים עוגה בלתי שגרתית ומיוחדת, שאיננה נראית כמו העוגות הקלאסיות המוכרות. חלק מזוגות החתן וכלה מעדיפים לוותר על עוגות חתונה לטובת קינוחים מיוחדים, או עוגות קטנות לכל אורח, מעוטרות  במילה “תודה” או בשם הזוג ותאריך האירוע. אם אתם רוצים לציין את המסורת המתוקה הזו בחתונתכם, לפניכם כל האופציות והדרכים.

 עוגות חתונה מעוצבותעוגות חתונה

 במרבית המקרים, גן האירועים שבחרתם לחתונה יציע לכם, כחלק מהתפריט, גם עוגת חתונה. אולם לא תמיד העוגה היא בדיוק מה שחלמתם. לכן, ישנם מעצבי עוגות חתונה, קונדיטוריות ומאפיות, שיכינו לכם בדיוק את העוגה אותה דמיינתם, לפי הזמנה. אז כן, אם כבר שמעתם על מומחים לעיצוב חתונות או על מעצבי חופות, שמעו כעת על מעצבי עוגות חתונה. הביקוש למעצבים אלה הוא רב, והטובים בהם נתפסים מהר מאוד. למה? מפני שעיצוב עוגות כאלו זו ממש אומנות, והמעצב הוא גם אמן וגם קונדיטור. אם הצלחתם לשריין לכם פגישה עם אחד כזה, זכיתם באופציה לקבל עוגה מיוחדת בהתאם לבקשתכם: יפוסלו עבורכם במרציפן דמויות חתן וכלה הדומים לכם חיצונית, תוכלו להחליט מה ילבשו ובאיזו פוזה יעמדו על העוגה. העוגה עצמה תוכל להיות בכל צבע קיים, וגם עליה יוכלו להיות קישוטים ועיטורים מסוכר וממרציפן, כמו פרחים, פרפרים, ובעצם כל דבר שתרצו. כבר נעשו עוגות מעוצבות כשדה פרחים ופרפרים, עם דמויות מצויירות כמו מיקי ומיני מאוס, דמויות כמו אלביס, ועוד. העוגה תוכל להיות בת כמה קומות, ומעוטרת בכיתוב. הכיתוב על העוגה הוא לרוב שם החתן ושם הכלה, התאריך ולפעמים בצירוף ציטוט משיר או ברכה.

 אופציות אחרות לטקס פריסת העוגה

 לא פחות חשוב מהמראה הוא הטעם. בעבר עוגות חתונה עמדו לתצוגה בחוץ במשך הרבה זמן, ולכן היו צריכות להיעשות ממרכיבים עמידים לחום וטמפרטורה. כיום העוגה נשמרת בקירור עד לרגע הוצאתה והאופציות רבות יותר, אולם עדיין היא עומדת זמן מה בחוץ, משך טקס פריסתה וחלוקתה. לכן, טעמו את עוגת החתונה שמציע לכם מעצב העוגות וודאו שהיא לטעמכם.

כל הקישוטים על העוגה עשויים מסוכר, קמח, מרציפן ולעיתים גם שוקולד. דמויות החתן וכלה שלכם, יכולים להיות גם אכילים. אם אינכם אוהבים דמויות סוכר או מרציפן, ובכלל עוגות חתונה מהודרות אינן עושות לכם את זה, תוכלו תמיד להשקיע במגוון עוגות אחרות. בררו עם גן האירועים שלכם מה הם מציעים לכם כתחליף לעוגת החתונה.

אם תחפצו במקום העוגה הקלאסית בעוגות אישיות וקטנות, גם זה אפשרי, ומעצבי העוגות יעצבו עבורכם מאפינס קטנים, מקושטים ואישיים, עם הכיתוב שתבחרו.

טקס פריסת העוגה חובק כמה מסורות. כפי שכבר הזכרנו בהתחלה, אכילת העוגה היא סימן למזל. מסורת אחת גורסת שהכלה מאכילה את החתן, כסימן קבלה למשפחה. אחת אומרת שעליהם להאכיל זה את זו למען זוגיות טובה. ישנם זוגות חתן כלה אשר שומרים חתיכה מהעוגה במקפיא, למזל, והיו גם טקסים, בהם החתן והכלה מרחו זה את זו בעוגת החתונה וטקס חיתוך ואכילת העוגה הפך למלחמת אוכל בין האורחים. כל אחד והסגנון שלו, על כך לא נתווכח, העיקר שיהיה מתוק וטעים.

?