היו הבמאים בסרט שיצולם בחתונה

סרטי חתונה הם מזכרת מרגשת מהחתונהאם להודות על האמת, רובנו ככולנו אוהבים חתונות. הן גורמות לנו להתרגש, הן גורמות לנו להאמין בזוגיות ובאהבה, והן גורמות לנו לקוות. עשרים וארבע שעות האלה, מהבוקר של יום החתונה, בו פוקחים את העיניים ועד הבוקר שאחרי, בו פוקחים את העיניים בקושי, הן עשרים וארבע שעות המהוות מעין מיקרוקוסמוס נפרד, עולם קטן של חתונה. וכמובן שזהו עולם ומלואו, בו מעט אלכוהול ושמחה משחררים את האנשים לרקוד ולשמוח, מחברים בין קרובי משפחה שלא ראו זה את זה שנים, מסבים נחת לסבתות ולאמהות, שנראות קורנות מתמיד. החתן הנרגש והכלה היפה והקורנת, הצועדים אל החופה, מתאחדים בברית אהבה ונישואין, גורמים לנו לצביטה בלב, לשליחת יד לעבר בן הזוג שלנו ולנקודת מבט רעננה על זוגיות ואהבה. כל ההתרגשות הזו הופכת לבלתי נשכחת באופן פרקטי, כשהיא מונצח בסרט חתונה.

סרטי חתונה מא’ ועד ת’

אין חתונה בה לא מצולמות תמונות חתן וכלה יחד ובנפרד, עם בני המשפחה והחברים, בחופה וברחבת הריקודים. צילומי הסטילס משרתים כיום פן אמנותי יותר, ואילו את הפן האותנטי של החתונה משרתים סרטי החתונה המתועדים בוידאו והנערכים, אחרי החתונה, באולפן לסרט חתונה מיוחד עבור הזוג הטרי. סרטי חתונה הם הסרטים הפופולאריים ביותר לצפייה בבתים של זוגות שזה עתה התחתנו, ואין אורח שלא יזכה לצפות בסרטי החתונה ואף לגלות שם את עצמו, לועס, רוקד בצורה מביכה, או מזיל דמעה בעת שבירת הכוס. סרטי חתונה מהווים גם הם מקום לתחרות בין הזוגות המתחתנים, ועל כן צלמים מציעים אופציות רבות ומגוונות לסרטי חתונה. הסרטים נערכים בצורות אמנותיות שונות ומקוריות, ממש כמו סרט הוליוודי.

חתונה כסרט הוליוודי

גם ללא אפקטים של עריכת וידאו, מהלך החתונה משול לסוג של סרט הוליוודי. בחתונה יש את כל המרכיבים הדרושים לדרמה קומית מרגשת: באקספוזיציה, מתרחשת התאספות החברים והמשפחה, מפגשים מחודשים, כיבוד קל והתרגשות לקראת האירוע המכונן. שיא הערב של האירוע המכונן, הוא כמובן החופה. הפסיעה האיטית של הכלה והוריה, של החתן והוריו, לצלילי שירי חתונה מרגשים שנבחרו לחופה, הטקס, רב הפאתוס שנערך על ידי הרב. המתח נבנה והולך ומתעצם עם הרמת ההינומה להצצה רגעית על הכלה, “אם אשכחך ירושלים תישכח ימיני”, ענידת הטבעות על האצבעות, ושיא השיאים של הערב- שבירת הכוס. כשהכוס נשברת אנחנו יודעים ששיא החתונה מאחורינו, ועכשיו אנחנו בדרך הבטוחה עד להפגת המתח, בה כל הדברים מסתדרים עד להפי אנד. לאחר שבירת הכוס, נאומי הברכות לחתונה, הקרנת קליפ חתונה והמנות העיקריות, רחבת הריקודים היא זירת ההתרחשות העיקרית עד לכתוביות הסיום.

הפוטנציאל הדרמטי הגלום בחתונות

לחתונות יש פוטנציאל דרמטי גדול. הן גורמות לשינוי לא אצל החתן והכלה בלבד, אלא גם אצל שאר המעורבים בדבר. קרו מקרים שקיבלתם הזמנה לחתונה והחלטתם שבחתונה הזאת אתם הולכים “לדפוק הופעה”? ובכן רבים אלה אשר רואים חתונה מתקרבת כסיבה וכתמריץ להתחלת תהליך של ירידה במשקל, שינוי תסרוקת וכדומה. ולא אחת אנחנו שומעים על כאלה שמתחילים בדיאטה בשלבי ארגון חתונה שעתידה לבוא. בחתונה מתקיימים מפגשים ואיחודים מרגשים בין קרובי משפחה, בין חברים שלא התראו שנים, וכולם נפגשים באירוע שאין מרגש כמותו, החתונה. כמובן שבאירוע רומנטי שכזה, קיים פוטנציאל להיווצרותם של זוגות חדשים. כמו בסרטי חתונה מהוליווד, גם בחתונות הסיפור הוא לא רק של החתן והכלה, אלא של דמויות נוספות בעלילה. למשל: הזוג מהתיכון שמתאחד בשנית לאחר שלא נפגשו במשך שנים, או הבחורה שהייתה מאוהבת בשכן שלה במשך שנים אך הוא לא התייחס אליה עד שירדה במשקל ועכשיו זו ההזדמנות שלה לנקום עם חבר חתיך ומפורסם. אז אם אתם מחפשים סרט קליל להעביר איתו את הערב, אולי כדאי לכם לצפות בסרטי חתונה.

?