החברים דורשים מסיבת רווקים

מסיבת רווקיםלרוב רובם של הגברים, כידוע, קשה להתחייב – כך שאין פלא כי בטרם יוותרו (לכאורה לפחות) על החופש לזרוק גרביים בכל פינה בבית ולשתות בירה עם החבר’ה חמש פעמים בשבוע הם נדרשים לעוד חגיגה אחת בטרם נענדת הטבעת ונטרקת הדלת, מעין בילוי חסר גבולות אחרון לפני שהופכים לחתן וכלה: מסיבת רווקים.

יש המוצאים למסיבת רווקים סימוכין כבר בגמרא, ויש המאמינים כי זוהי מסורת שתפסה תאוצה בעיקר במחציתה השנייה של המאה העשרים, זו שחיפשה כל הזמן עוד ועוד סיבות לחגוג – אבל על דבר אחד כולם מסכימים: אם כבר מתחתנים, לפחות שתהיה מסיבת רווקים כמו שצריך.

איך חוגגים את הפרידה מחיי הרווקות?

הצורך לחגוג את הפרידה מחיי הרווקות נובע לא רק מהקושי של גברים להתחייב לאישה אחת לשארית חייהם (כולל גברים שהם לא בדיוק המוצר הכי מבוקש בשוק…) אלא גם מהצורך שלהם בפסק זמן מרענן מההכנות לחתונה – שורת אירועים מתישים מאוד לכל אדם, ובפרט לגברים, שמידת הסבלנות שלהם להתחבטויות בסוגיות כדוגמת “האם לבחור סידור פרחים בגוון סגול לילך” או שמא “דווקא בצבע סגול חציל” מוגבלת (אגב, במקרים רבים חתן וכלה נוהגים, בנוסף למסיבות הרווקים והרווקות, לארגן לעצמם יום כיף זוגי שכולו פינוקים והפוגה מהמלאכה התובענית והמלחיצה של ארגון חתונה, בחירת חברת קייטרינג לחתונה, די.ג’יי וכו’).

מסיבת רווקים כוללת כמעט תמיד המון המון אלכוהול, ואז עוד אלכוהול, עוד יותר מאשר אלכוהול לחתונה  ואז כשכולם כבר שיכורים לגמרי – עוד קצת אלכוהול. בהקשר זה חשוב לזכור שני דברים: האחד, שעליו אסור להתפשר: אם שותים לא נוהגים. והשני, שכשנכנס יין יוצא סוד, ואם החתן קיבל עיסוי אירוטי מטריף חושים או אחד מחבריו של החתן שכב עם הכלה לעתיד, אולי כדאי שהוא לא ישתה יותר מדי.

המקומות המועדפים על מארגני מסיבות רווקים הם חדרי מלון יוקרתיים, וילות הנשכרות ללילה שלם במיוחד למטרה זו, יאכטות (מומלץ לוודא שהחתן המיועד לא סובל ממחלת ים…), מועדוני לילה מהוגנים או סליזיים, חדרים פרטיים במסעדות, מתחמי VIP במועדוני ביליארד, ושאר מקומות המציעים אווירה תוססת ומלהיבה. מסיבות רווקים רבות התקיימו בעבר במועדון הפוסיקט, שהפך לאחר מכן באופן אירוני לבית כנסת. כיום גם מסיבות רווקים בחיק הטבע הם אופציה פופולארית למדי, שהרי אין כמו טיול בחיק הטבע – נינוח או מאתגר, לבחירת החוגגים – לגיבוש ושמחה.

לפעמים יוטלו על האו-טו-טו חתן, משימות שונות ומשונות, חלקן משעשעות וחלקן משפילות (ברוח טובה, כמובן) ובחלק מהמקרים הן יתועדו בסלולאריים של החברים, ומשם – לקול מצהלות השמחה שלהם – ימצאו את דרכן ליו-טיוב.

מסיבת רווקים היא גם תירוץ מעולה לרווק, שעדיין לא ענד לאף אישה טבעת כסמל לנישואין, להתנהג כרווק ולהזיל ריר על חשפנית – חשפניות הן דרך מקובלת מאוד לחגוג מסיבות פרידה מהרווקות, אולי מתוך הרצון של הרווקים שבחבורה להראות לאו-טו-טו חתן מה הוא מפסיד ולקדש את החופש, ואולי מתוך חיבתם של גברים, באופן כללי, לצפייה בנשים נטולות בגדים.

מסיבת רווקים בקולנוע

בין הסרטים המציגים את ההווי הפרוע של מסיבות רווקים ואת החששות הגבריים שלפני החתונה, כל חתונה, ניתן למנות שני סרטים בעלי השם “מסיבת רווקים” (קומדיה משנת 1984 בכיכובו של טום הנקס וסרט מ-2006 בבימויו של אדוארד ברנס ובכיכובו), ואת “בדרך לחתונה עוצרים בווגאס” – שכמו סרט ההמשך, “בדרך לחתונה עוצרים בבנגקוק” – התאפיין באווירה הזויה ובאירועים פרועים ומוטרפים, בדיוק כמו כל מסיבת רווקים המכבדת את עצמה (וכמובן הסתיים בהכנות לחתונה ובחתונה מרגשת).
אגב, לא רק מסיבות רווקים הונצחו בסרטים אלא גם מקבילותיהן הנשיות: בשנת 2011 הפציע סרט בשם “מסיבת רווקות מבית היוצר של ג’אד אפאטו, שהציג את היכולת של נשים להיות גסות לא מפחות מגברים וערבב היטב בילויים חסרי רסן, כאב, הומור ורגישות.

כמובן שחשוב לזכור שמסיבת רווקים, בדיוק כמו מסיבת רווקות, זה אירוע סמלי שחשוב לא להסחף בו למעשים שיכולים להוריד את הסיכוי לקיום החתונה המתוכננת. מי שמתכנן מסיבת רווקים בזמן הקרוב, חשוב שיזכור שמדובר בהזדמנות להוריד לחץ, להינות, להשתעשע, אבל לא לגיטימציה לבגוד בבן אדם שבניתם איתו (או איתה) מערכת ייחסים ששניכם מתכננים לנהל כל שארית חייכם. תיהנו, אבל אל תשכחו שהמטרה של מסיבת רווקים היא רק מסיבה והכיף האמיתי הוא לחיות חיי נישואין מאושרים אחרי זה!

?