איך לבחור מזכרות לחתונה?

חתונה היא מטבעה אירוע בלתי נשכח, לא רק לחתן וכלה אלא גם לאורחים – אבל תמיד רצוי לספק לכל המשתתפים באירוע מתנות מתוקות שיזכירו להם את החוויה, ואכן שוק המזכרות לחתונה משגשג עד מאוד ומדי יום, כך נדמה לפעמים, מומצאים פריטים חדשים המשמשים כמזכרות.

מזכרות לחתונה – דברים טובים באים באריזות קטנות

מזכרות לחתונההכנות לחתונה כוללות החלטות הרות גורל וכבדות משקל – איפה תתקיים החתונה, כמה אורחים יוזמנו, האם להזמין את הבת דודה שלא מדברת איתנו מאז כיתה ט’ ומה עושים עם חבר של החתן שהוא גם האקס-שאסור-להזכיר-את-שמו של חברה של הכלה. גם הקייטרינג, הדי.ג’יי והצלם מחייבים את החתן ואת הכלה (ואת מי שמסייע להם בתכנון, שהרי ארגון חתונה הוא תמיד מבצע צוות רחב היקף) לקבל החלטות שמעורבים בהן סכומי כסף נכבדים, וכך גם שמלת הכלה ובגדי החתן.

מזכרות לחתונה, לעומת כל הנ”ל, הם דברים קטנים, ולפעמים בשל הלחץ סביב ארגון חתונה נוטים לשכוח אותן – וחבל: מזכרות לחתונה, גם אם במבט ראשון נראות חסרות חשיבות ואולי אף מטופשות, מוצאות להן תמיד מקום של כבוד בבתי האורחים (על המקרר, מעל השידה בסלון, באמבטיה וכו’) ומזכירות להן כמה שמחה שררה בחתונה – והיש דבר חיובי מהפצת שמחה בעולם?

זאת ועוד: מזכרות לחתונה הן גם דרכם של הכלה ובעלה להודות לאורחים על שטרחו ובאו להשתתף בשמחתם, ולהראות להם שאין הדבר מובן מאליו. חולצות ועליהן תמונה משעשעת של הבאים בברית הנישואין, מחזיקי מפתחות עם תמונה דומה והתאריך של החתונה (שיזכיר לאורחים מדי שנה את יום הנישואין, ומי יודע, אולי יגרום לחלק מהם להעניק מתנה לבני הזוג ביום זה…), מגנטים, שקית מלאה בהפתעות קטנות, צבעוניות ומתוקות כמו ביומולדת של ילדים (שיזכירו גם למבוגרים כמה כיף להיות זאטוט, ושאפשר לעשות זאת גם אחרי שעוברים את גיל 30), נרות ריחניים וצבעוניים – כל אלה הם מזכרות מבוקשות שתמיד משמחות את האורחים.

אופציה אחרת היא קריקטוריסט, שמגיע לחתונה ומצייר את האורחים. כמובן שאם הזמנתם לאירוע 700 איש, תזדקקו לפלוגת קריקטוריסטים (ותשלמו בהתאם), אבל זו אופציה בהחלט אפשרית בחתונות אינטימיות יותר – הקריקטורות שיקבלו האורחים הן מזכרות מקוריות שכבר במהלך האירוע מסייעות לשבור את הקרח ולתרום לאווירה הצוהלת.

כמובן שכל אותן מזכרות לחתונה אינן מוגבלות אך ורק לאירוע שמאחד בין חתן וכלה, אלא ניתנות לחלוקה גם לאורחי בר מצווה, בת מצווה (או כמו שהן נקראות מאז ארץ נהדרת, “בת מצווש”), וכשחושבים על זה אין שום סיבה לא לחלק מזכרות גם לחברות הכלה המשתתפות במסיבת הרווקות או לחבריו של החתן החוגגים אתו את הפרידה מהרווקות.

יש אורחים שלא רוצים? לא צריך!

אמנם יש המעקמים את אפם לנוכח המגנטים ועליהם צילומי האורחים (הלהיט הבלתי מעורער של שוק המזכרות לחתונה), או אל מול הנרות המעוצבים בצורת חמסה ועליה תאריך האירוע ושמות המעורבים בו – אלה מן הסתם גם יצקצקו בלשונם כשיוזמנו לחתונה בחיק הטבע, או אם החתן לא ילבש חליפה בדיוק כמו שהם לבשו בחתונה שלהם. שאר האורחים ישמחו לקבל מזכרת קטנה ומתוקה מהחגיגה הגדולה והמרגשת.

יש גם אחרים הטוענים כי מדובר בקשקוש, שכן ממילא האיחוד בין חתן וכלה ובין שתי נפשות הוא כה מרגש עד שאין צורך במזכרות לחתונה, ושחבל על ההוצאה המיותרת, אולם כשנזכרים כמה עלתה לנו החתונה לא צריך תואר ראשון במתמטיקה כדי לגלות שעלות המזכרות בטלה בשישים, ושבמהלך ארגון חתונה כדאי להשקיע עוד כמה שקלים ולזכות בתמורה בעוד נדבך משמח לאירוע.

?