התאהבתם בטבע?

הצורך בריגושים גדולים ובחוויה ייחודית הביא לאחד הטרנדים המלבבים בתחום החתונות – חתונה בטבע. יותר ויותר חופות מתקיימות בחיק הטבע, ואולמות האירועים המסורתיים, שעשויים להיות מפוארים ומפנקים, נתפסים במקרים רבים על ידי חתן וכלה כאופציה משמימה משהו.

הטרנד של חתונה בטבע בהחלט מוסיף נופך מקורי לתהליך המרגש והמטלטל (ולפרקים גם המטלטל יתר על המידה והגורם לעצבים להיות חשופים במיוחד…), בדיוק כשם שההצעות לנישואין בימינו נדרשות למקוריות ומתרחשות בלוקיישנים אקזוטיים ובצורות ייחודיות.

חתונה בטבע – כל האפשרויות

חתונה בטבעישנם שני סוגים של חתונה בטבע: הראשון, חתונה הנערכת במתחם מאורגן המיועד לאירועים, אבל כזה שנמצא במקום פתוח ובלב הטבע, והשני, חתונה בחיק הטבע ה”אמיתי” (בתנאי שכמובן אין מניעה לקיים בו אירוע).
חתונות מהסוג השני הן האותנטיות ביותר, ובדרך כלל מטבע המדברים הן גם אינטימיות יותר (שהרי קשה עד בלתי אפשרי למצוא מקום בטבע שאפשר להזמין אליו 700 אורחים…) – אינטימיות שגם היא מעצימה את האותנטיות של החתונה ואת העוצמה הרגשית שלה.
מצד שני, בזמן שארגון חתונה מהסוג השני עלול להתגלות כמשימה בלתי אפשרית כמעט, או לפחות כזו מורטת עצבים, ארגון חתונה מהסוג הראשון הוא משימה פשוטה למדי: ברחבי ישראל פזורים לא מעט גני אירועים השוכנים בלב הטבע – בין אם על שפת ים, על פסגת הר או צוק המשקיף אל נוף עוצר נשימה, בין אם בקרחת יער מכושפת ובין אם בכל מקום אחר שאינו מוקף בטון ואספלט – והמבחר הרחב מאפשר מציאת לוקיישן לכל טעם ולכל מסגרת תקציב.
כמובן שבחירת האופציה הראשונה פוטרת את מארגני החתונה מלמצוא פתרון לתאורה, לקייטרינג, לשירותים ולשאר הצרכים של החתן, הכלה ואורחיהם. מצד שני, חתונה מהסוג השני מציעה את התפאורה היפה ביותר עלי אדמות – חיק הטבע במלוא הדרו ועם מינימום התערבות של המין האנושי, כך שבכל מקרה מדובר בהתלבטות לא פשוטה. דבר אחד בטוח: כך או כך, החתן והכלה יתרגשו עד כלות, וגם האורחים יזילו לא מעט דמעות.
חתונה בטבע יכולה להיות בעלת אופי שקט או רועש, חתונה יהודית דתית בעלת אופי מסורתי או חתונה בעלת אופי אלטרנטיבי יותר, וגם הקייטרינג אמנם צריך להתחשב במגבלות מסוימות, אולם עדיין יכול להציע מבחר אופציות מגוונות.

חתונה תחת כיפת השמיים – דגשים מיוחדים

חתונה בטבע היא תענוג גדול לכל חתן וכלה וגם לאורחיהם, אבל ארגון חתונה שכזו דורש תשומת לב מיוחד למספר נושאים, ובפרט מזג האוויר.
למשל, חתונה המתרחשת בחום יולי-אוגוסט. מילא החום, אבל גם בלחות של יולי-אוגוסט, בשעת צהריים (והרי חתונות רבות נקבעות ליום שישי בצהריים), עלולה לצלות את האורחים ולאדות אותם – אלא אם כן היא נערכת בחוף ים חביב ובמסגרת ההכנות לחתונה נתבקשו כל האורחים להביא בגדי ים. באופן דומה, חתונה בטבע שנקבעה לחודשי החורף עשויה להיות סיפור הצלחה (שהרי בישראל החורף הוא שטוף שמש למדי) – אבל גם מתכון לכאב לב אם בכל זאת יגיע יום חורפי של ממש.
דגש נוסף עליו כדאי לתת את הדעת במסגרת הכנות לחתונה המיועדת להתקיים תחת כיפת השמיים הוא מניעת כניסתם של אורחים בלתי רצויים – ובפרט מעולם החי, שהרי אף אחד לא רוצה חיפושיות בסושי או זבובונים במשקאות.
מצד שני, חשוב להדגיש שכשסוגרים את כל הפינות, ומתכננים בקפידה את כל המרכיבים השונים של החתונה – קיומה בחיק הטבע הוא חוויה בלתי נשכחת. אגב, חובבי הנוף ורוח החופש לא חייבים להסתפק בחתונה בטבע אלא בהחלט יכולים לארגן גם את מסיבת סיום הרווקות ברוח דומה, ואפילו באותו מקום כמעין חזרה גנרלית לחתונה (רק בלי הכלה…)

?