בחירת הזר המתאים לכלה

זר כלה עם פרחים כתומיםאומרים שהיהלומים הם חבריה הטובים ביותר של האישה, אך זרי כלה והפרחים הם חבריה הטובים של הכלה. פרחים מוסיפים לחתונה ניחוחות משכרים וצבעים יפיפיים, ההתחדשות והרעננות שבהם, מסמלים את פריחתם של כל חתן וכלה כזוג נשוי. בחירת זר כלה לחתונה, חשובה כחלק מהתאמת מראה הכלה הכולל בראש ובראשונה את  סוג השמלה לחתונה, וכן גם את האיפור המיוחד, את סידור התסרוקת, הנעליים ואביזרים נוספים.

 איך לבחור זר כלה

תוכלי לעיין בקטלוגים השונים באינטרנט ובחנויות הפרחים, ולבחור מהם זר כלה בעיצוב מוכן מראש, או לשאוב השראה לעיצוב משלך. בחרי בזר שיתאים לסגנון הכללי שלך בחתונה: אם הלכת על מראה טבעי, בחרי בפרחי בר כמו כלניות, לילך, או בזר מפרחים פשוטים בגוונים בהירים. למראה קלאסי יתאים זר מורדים, יסמינים, הדסים ועוד.

אם בחרת במראה מהודר, תוכלי לבחור בזר גבוה מסחלבים או קאלות. פרחים בעלי עלים גדולים, רחבים וחזקים, ישדרו יוקרה, ופרחים קטנים יותר, ישדרו טבעיות ופשטות.

אם את חובבת פרחים אמיתית, תוכלי לבקש שיעצבו לך זר עם הפרחים האהובים עליך, וכמובן שתוכלי גם לבחור לפי הניחוח והצבע. לזר ריחני תוכלי לשלב בזר הדס, יסמין ונרקיס, פעמוניות וענפי פריחת תפוז. לזר צבעוני במיוחד תוכלי לשלב לילכים בשלל צבעים, או ליזיאנטוסים בגווני סגול, ורוד, לבן ובורדו. זר בגוונים טבעיים של צהוב, לבן וחום יכלול חרציות, גיבסניות ועוד. אם את חובבת ורדים, תוכלי לבחור למשל בזר ורדים שכולו צהוב, ולהוסיף כתם חזק של צבע להופעתך בחתונה.

 זר מפרחים אמיתיים או מלאכותיים?

כשאת בוחרת את סוג הזר שלך, חשוב שתיקחי בחשבון את תנאי הסביבה והמקום שבהם תערך החתונה שלכם. האם החתונה מתקיימת בקיץ או בחורף, האם במקום סגור או פתוח. חתונה המתקיימת בחוץ, בעונת הקיץ, תגרום לזר שלך להראות עייף ותשוש תוך זמן קצר. בחתונה חורפית, במקום סגור, או חתונה במקום סגור וממוזג, זר מפרחים טבעיים ישמר לאורך זמן רב יותר.

אם תשאי בחתונתך זר מפרחים מלאכותיים, כמובן שלא תבחרי אותם לפי הריח אלא לפי המראה בלבד. את הזר שוזרים בסרט שאת צבעו את תבחרי, ובנוסף,  אפשר לשלב בזרי כלה סינטטיים פרפרים וקישוטים שונים כמו פנינים, שאינם משתלבים באותו האופן בזרי כלה מפרחים אמיתיים. בחנויות המעצבות זרי כלה, ישנן אופציות לעיצובי נזרי פרחים, שרשראות פרחים, קישוטי שיער וקישוטים נוספים לכלה, העשויים מפרחים. הקישוטים יכולים להיות מחומרים מלאכותיים וגם מחומרים טבעיים, כלומר מפרחים אמיתיים.

 שמירה על הזר

יש לבחור את זר הכלה שלך מבעוד מועד ולהזמינו מחנות הפרחים ליום החתונה. בחנות הפרחים, ישזרו עבורך זר כלה יפיפה מפרחים טריים ורעננים, ישלחו אותו אל סלון הכלות, אולם האירועים, או כל מקום שתצייני ובלבד שמועד הכנת הזר יהיה סמוך כמה שיותר לזמן החתונה. כדי שהפרחים ישמרו ויהיו טריים, את הזר יש להניח במים ובקירור עד לתחילת האירוע. כמובן שתוכלי לבחור גם בזר מפרחים סינטטיים וכך לא להסתכן בפרחים שהתעייפו, התחממו או נפגמו. ישנן חנויות המכינות פרחים סינטטיים ברמה גבוה ומחומרים איכותיים, כך שמבחינת מראה לא תמצאי הבדל בינו לבין זר כלה מפרחים אמיתיים. לחצי כאן לקבלת מידע על טיפוח פנים לפני החתונה.

שילובי פרחים בחתונה

זרי כלהקיימות כיום חברות שונות המתמחות בעיצוב פרחים לחופה. סידורי פרחים לשולחנות, סידורי פרחים כחלק מהעיצוב של החתונה, עיצוב רכבי חתונה, וכמובן זרי כלה. אם תבחרו בשירותי חברה שכזו, תוכלו לשזור קו אחיד נוסף בחתונתכם, ולבחור פרחים מסוימים שיהיו הדומיננטיים בכל עיצוב החתונה. חתן כלה המעוניינים לפסוע אל החופה על שביל של פרחים, שהאורחים יזרקו עליהם מתוך סלסילות, או שהשושבינות הקטנות יעטרו לראשן זרי פרחים ויפזרו פרחים במעבר, יוכלו למצוא את כל האופציות האלו בחנויות הפרחים ואצל המתמחים בסידורי פרחים לחתונה.

?