איך תסירי שיער לפני חתונה?

הסרת שיער לפני החתונה היא חובהמגיל צעיר חולמת (כמעט) כל אישה על יום חופתה, ובמקרים רבים מתכננת אותו לפרטי פרטים. התמונה עשויה להשתנות: פעם אחת היא תחלום על שמלה עתירת אבני חן ושאר קישוטים ועיטורים ובפעם אחרת השמלה תהיה מינימליסטית וקלסית, חלום אחד ימקם את החופה על שפת הים כשהגלים מלחכים את החוף והרחש שלהם נשמע כמו מילות אהבה קסומות ובחלום אחר החתונה תתקיים בגן אירועים יוקרתי ומפואר במיוחד. גם החתן האולטימטיבי ישתנה מחלום לחלום ועם השנים – אבל דבר אחד יישאר קבוע: תמיד תמיד היא תיראה מושלמת, ובפרט נטולת שיער גוף מיותר.

רוב הנשים, באופן טבעי, לא ממתינות לחתונה כדי להסיר שיער, במיוחד בישראל שמזג האוויר בה מכתיב לבוש מינימלי כמעט כל ימות השנה ואין מה שיסתיר שיער ברגליים… למעשה, טיפולי הסרת שיער הם בין הטיפולים הקוסמטיים המבוקשים ביותר, ובפרט הלהיט של השנים האחרונות – הסרת שיער בלייזר – אבל לקראת החתונה, ליל הכלולות וירח הדבש גדלה חשיבותו של גוף חלק למשעי, יפה לעין ונעים למגע.

עם לייזר או בלעדיו – כל השיטות של הסרת שיער

הסרת שיער לפני החתונהישנן שיטות רבות המבטיחות גוף חלק, חלקן מיועדות לשימוש ביתי ואחרות דורשות הגעה לקוסמטיקאית או למרפאה המציעה טיפולים אסתטיים.

בבית ניתן לבצע הסרת שיער באמצעות סכין גילוח – דרך שאינה מומלצת שכן תוך יומיים שלושה כבר מתחילים לצוץ זיפים ובנוסף ישנה סכנה של חתכים ופצעונים; בעזרת קרם להסרת שיער, שאמנם לא מסיר את השערה מהשורש אלא רק את אותו חלק שבולט מעל פני העור, אך בכל זאת מבטיח ידיים ורגליים חלקות למספר ימים, וכך גם קו ביקיני ובית שחי, או באמצעות מכשירים שונים המבוססים על טכנולוגיה חדשנית, דוגמת הבזקי אור (IPL), חום (LHE) או גלי רדיו (RF) ולפעמים שילוב של שתיים מהשיטות הנ”ל. הסרת שיער באמצעות מכשירים אלה מבטיחה גוף חלק לפרקי זמן ממושכים הרבה יותר מהשיטות הישנות, אולם עלותם גבוהה מאוד ובנוסף בחלק מהמקרים יש לרכוש אחת למספר הסרות שיער את החלקים שמתכלים.

ברשתות לרפואה אסתטית ובמכוני הקוסמטיקה יכולה הכלה לבחור בין מספר שיטות לסילוק שיער גוף בלתי רצוי: אפילציה – שיטה שבה מחט דקיקה מוחדרת אל העור בכל מקום בו צומחת שערה (ברמת דיוק הדורשת מיומנות ומקצועיות גבוהות במיוחד). דרך המחט עובר פולס חשמלי שהופך לחום הפוגע בנימים שמעבירים דם לשערה ובעצם גוזר עליה הרס לטווח ארוך במיוחד. גלי קול – טכניקה שבה מרטיטים את העור ומזעזעים את זקיק השערה עד כדי כך שהוא נהרס. זוהי שיטה נטולת כאב או תופעות לוואי, אך היא מתאימה לאזורים קטנים יחסית כמו בית שחי, מפשעה או פנים, וכמובן IPL, לייזר ועוד. הסרת שיער בלייזר או בהבזקי אור הן שיטות מבוקשות ביותר, בזכות אחוזי ההצלחה הגבוהים שלהן ובזכות העובדה כי שיער שמוסר בקרני לייזר או אור לא ישוב לצמוח גם אחרי שנים רבות.

מתי להתחיל בתהליך?

כלה המעוניינת בגוף חלק לחלוטין ובעור חף מאדמומיות או פצעונים (תופעות לוואי של חלק מהשיטות להסרת שיער) חייבת לתזמן את מועדי הטיפולים כך שתגיע אל מתחת לחופה בשיאה.

הסרת שיער בלייזר, לדוגמה, מחייבת סדרת טיפולים, שמספרם המדויק תלוי בהיקף האזורים שרוצים להפוך לחלקים וברמת השיעור בכל אחד מהם. בין טיפול אחד למשנהו נדרש פסק זמן (המבטיח כי כל השערות, כולל אלה שנמצאו בשלב המנוחה במהלך הטיפול הקודם, יסולקו – והאזור אכן יהפוך חלק לגמרי), כך שכלה הבוחרת בדרך זו חייבת להתחיל את הטיפולים מבעוד מועד (עוד סיבה טובה להימנע מחתונות בזק…)

בכל מקרה, מספר ימים לפני החתונה רצוי לעבור טיפול משלים שבמהלכו יוסרו שערות סוררות (בטכנולוגיה שלא תגרום לכוויות או אדמומיות בעור, כמובן) וכך יובטח המראה החלק והמושלם, והחלום יתגשם.

הפוסט באדיבות טוליפ – מרכז מידע להסרת שיער: www.hairremoval.org.il

?