הלבנת שיניים לפני החתונה

 

חתונה היא עסק מלחיץ: צריך למצוא לוקיישן (הכלה רוצה בטבע, אמא של החתן רוצה אולם מפואר), להרכיב רשימת אורחים (הכלה רוצה חתונה אינטימית, אמא של החתן לא מוכנה לוותר על החברות שלה מחוג הסלסה), לבחור קייטרינג (הכלה צמחונית, החברות של אמא של החתן מחוג הסלסה יתאכזבו אם לא יהיה קרפצ’יו פילה בקר ברוטב צ’ילי ותפוזים), להחליט איזו מוזיקה תנוגן באירוע (פה דווקא יש תמימות דעים בין הכלה לאמא של החתן, אבל לחתן פתאום יש דעה משלו…), לבחור בגדים לחתן ושמלה לכלה ונעליים לשניהם, ותספורת, ואיפור, וצלם, ומתנות חתונה שיחולקו לאורחים ותוך כדי כל אלה גם לעבוד ופה ושם גם לחיות – מה הפלא שבמקרים רבים תמצאו מתחת לחופה חתן וכלה נרגשים, אבל עוד יותר מכך תשושים?

בתוך כל ההמולה והלחץ של ארגון חתונה (רגע! שכחנו את כל הצד הבירוקראטי והביקורים ברבנות) אין פלא כי האו-טו-טו חתן וכלה מסיימים את הימים שבין האירוסין לחופה באפיסת כוחות ולפעמים אף שוכחים לצחצח שיניים בטרם הם נופלים שדודים על המיטה. מצד שני, שיניים צהובות לא מצטלמות היטב, וכל אחד רוצה להיראות נפלא ביום חתונתו (רגע! שכחנו גם לבחור הזמנות).

גם מי שכל חייו מקפיד לצחצח שיניים לפי הספר, לא תמיד השיניים שלו בוהקות כמו בפרסומת (והרי צילומי חתונה במקרים רבים מזכירים צילומי פרסומת) – קפה, למשל, גורם להצהבת שיניים (ושעות הערות האינסופיות הנדרשות כדי לארגן חתונה מחייבות המון קפה…). גם תה, יין אדום ועוד משקאות ומאכלים שכמות פיגמנטי הצבע בהם רבה מצהיבים שיניים, וסיגריות אף הן מעכירות את צבען של השיניים.

מתי לבצע הלבנה לפני חתונה?

הלבנת שיניים היא תהליך פשוט וקל, נטול כאבים וסיבוכים. אם מי שרוצה להגיע ליום כלולותיו חלק וללא אף שערה סוררת בגוף חייב להתחיל את תהליך הסרת השיער בלייזר או בכל שיטה אחרת זמן רב לפני החופה, ולתכנן סדרת טיפולים מתוזמנת היטב, הרי שההלבנה היא כאמור תהליך פשוט ומהיר.

כשמדובר בשיניים בריאות, ניתן להלבין אותן במפגש חד-פעמי עם רופא שיניים – אם כי חובה קודם לכן לעבור אצל שיננית, שתנקה מהן את האבנית, ותוודא כי הן אכן בריאות ותקינות וכי ניתן להחדיר אליהן מי חמצן (שהם החומר הגורם לשיניים להפוך לבנות יותר).

גם כשמבצעים את ההלבנה בבית, חובה קודם לכן להיבדק ע”י שיננית אך גם כך לא מדובר בתהליך ארוך טווח – טיפול יומיומי באמצעות אחת מערכות ההלבנה הביתיות במשך שבועיים יספק תוצאות משביעות רצון, ברוב המקרים (ובפרט כשצבען של השיניים לא היה עכור מדי מלכתחילה). לפרטים נוספים אודות סוגי טיפוח פנים לפני חתונה לחצו על הקישור.

הלבנת שיניים – כל האפשרויות

כאמור, הלבנת שיניים לקראת חתונה, ובכלל, ניתן לבצע הן בבית והן אצל רופא שיניים.

להלבנה אצל רופא שיניים שני יתרונות מהותיים: היא מהירה יותר – ואפקטיבית יותר (החומר המלבין הוא אותו חומר, אולם הריכוז שלו כשמשתמשים בו במרפאת שיניים גבוה יותר ועל כן הטיפול משיג תוצאות טובות יותר). במרפאת שיניים ניתן גם לבצע הלבנת שיניים באמצעות LED – טיפול חדשני יחסית שבו קרן אור מרוכזת משוגרת אל השיניים ומסייעת למי החמצן לחדור במהירות אל השן ולפרק בה את פיגמנטי הצבע המיותרים.

השיטות הביתיות להלבנת שיניים כוללות סדים המונחים בפה במשך כשבועיים למספר שעות בכל יום, רצועות הלבנה וג’ל אותו יש למרוח על השיניים לאחר צחצוחן ולהשאיר אותו במשך כחצי שעה.

אי הנוחות הכרוכה בהלבנה הביתית, במיוחד בימים הלחוצים גם ככה של לפני החתונה, הופכים את האופציה ה”מקצועית” לעדיפה. בכל מקרה, כדאי מאוד להימנע בימים שבין ההלבנה לבין החתונה ממשקאות “מכתימים” דוגמת קפה, תה ויין אדום, וכן לוותר על סיגריות, כך שמתחת לחופה השיניים יהיו הכי לבנות שיש והחיוך – הכי רחב.

לקביעת תור להלבנת שיניים בקרו באתר: www.dr-tzohar.co.il

 

?