הזמנה מיוחדת לחתונה

הזמנות לחתונההיא אמרה “כן” ואתם עתידים להתחתן. שיניתם סטטוס בפייסבוק, הודעתם למשפחה ולחברים, וכעת כל מכריכם ממתינים לקבל את ההזמנה לחתונה המדוברת. מההחלטה להתחתן ועד לשיגור ההזמנות  לחתונה , יש עוד כמה החלטות שצריך לקבל וכמה סוגיות לפתור. סוגיית התאריך היא אחת הסוגיות החשובות בקרב זוגות העומדים להתחתן, הן לחתן וכמובן שגם לכלה. עונת החתונות היא ללא ספק העונה החמה, הקיץ, ובה מתקיימות מרבית החתונות, וגם עונות המעבר אהובות על המתחתנים שכן מזג האוויר עדיין מאפשר חתונה בחוץ. החורף הישראלי, שרבים דווקא אוהבים בשל ההקלה בעומסי החום, פופולרי פחות מבחינת חתונות, ובו תוכלו למצוא יותר תאריכים פנויים לחתונה. זוגות חתן וכלה שיבחרו בתאריך חורפי יוכלו לזכות,  בתקופה הקרובה, בתאריך מיוחד כמו התאריך- 12/12/12, או התאריך 1/3/13.

אז במה להתחיל?

קיימים שני סוגים של זוגות מתחתנים: אלה שיבחרו מתי להתחתן לפי התאריך, ואלה שיבחרו תאריך לפי העונה. הדבר תלוי גם בתאריכים הפנויים באולמות וגני אירועים לחתונה, האופציונליים מבחינת הזוג. לאחר סקר שוק בכמה גני אירועים, לאחר שנבחרה העונה, לאחר שנבחר התאריך וסגרתם עם האולם או גן האירועים, אתם יכולים סוף סוף להתפנות לעיצוב ההזמנה לחתונה שלכם.

הזמנת חתונה קלאסיתהזמנת חתונה

קיימות כיום דרכים שונות ליצירת הזמנות לחתונה. הדרך הקלאסית היא הזמנת חתונה מודפסת ומעוצבת על גבי נייר, הנשלחת בדואר. שמות הוריי החתן וכלה, כמה מילים מרגשות על הזוג, תאריך ומקום, שעת חופה וזהו, יש לכם הזמנה לחתונה. את ההזמנה אתם יכולים לעצב אצל מעצב פרטי, בסטודיו מקצועי לעיצוב, ואם אתם בעלי ידע בתוכנה גרפית לעיצוב, תוכלו לעצב בעצמכם ולהדפיס בבית דפוס. ישנם בעלי עסקים שיעשו את הכל עבורכם, עיצוב, הדפסה, שליחה, ואפילו וידוא הגעה מהמוזמנים. מגוון האפשרויות העיצוביות להזמנה מודפסת הן רבות: צבע ההזמנה, הגופן, האם לצרף תמונה של הזוג או איור כלשהו, האם לצרף ציטוט משיר או משפט תנ”כי. למעצב שיכין את ההזמנה לחתונה שלכם, יהיו דוגמאות להזמנות לחתונה שכבר הכין ותוכלו לשאוב מהן רעיונות. התאימו את ההזמנה לקו העיצובי הכללי של החתונה שלכם. זכרו שהזמנה לחתונה היא ניצוץ התרגשות ראשון אשר נזרע בלב האורחים שלכם. לכן מומלץ לבחור בהזמנה שתאפיין אתכם ותכלול תמונה או משפט מרגש הקשור אליכם. בעבר היה נהוג להדפיס בהזמנה אופציות לסימון בנוגע להגעה, לבד או עם בן או בת זוג, ובנוגע למנה העיקרית המועדפת, סטייק או דג. המוזמן היה מסמן על גבי ההזמנה ושולח חזרה אל המזמינים. כיום המנהג הזה פחות נפוץ, ואישורי ההגעה מתבצעים טלפונית, במייל, באתר, וגם באמצעות חברות להפקת חתונות שמתקשרות למוזמנים לאשר את הגעתם לחתונה

הזמנות דיגיטליות

שיטות חדשות יותר לעיצוב הזמנות לחתונה הן בין היתר הזמנה דיגיטלית, הנשלחת בדואר אלקטרוני, או על גבי דיסק. בהזמנה זו תוכלו לצרף תמונות שלכם כמצגת, וגם את כל שאר הפרטים על החתונה. אם בחרתם לשלוח הזמנות מודפסות על נייר, תוכלו לסרוק אותן למחשב, ולשלוח את הסריקה בדואר אלקטרוני.

אם תרצו להיות מקוריים, ישנם זוגות שמקימים לעצמם (בעזרת בונה אתרים), אתר חתונה, בו מתנוססת ההזמנה, בו יש מידע מורחב על הזוג, תמונות, סרטונים, מקום לאישור ההגעה בציון מספר המוזמנים שיגיעו ואפילו רשימת מתנות שהחתן והכלה מעוניינים לקבל. אחרי החתונה מעלים לאתר את התמונות וסרטי החתונה שקיבלתם מהצלם.

אם תרצו להיות ממש מקוריים, תוכלו ליצור אירוע בפייסבוק ולהזמין לחתונתכם דרכו. קחו בחשבון כי לא משנה באיזו דרך שתבחרו, קרוב לוודאי שתצטרכו לחפות עליה באחת מן הדרכים האחרות. אם תבנו אתר או תשתמשו בהזמנה לחתונה באמצעות דואר אלקטרוני, לאנשים שאין להם גישה למחשב תצטרכו לשלוח הזמנה בדואר. בהצלחה ונתראה בחתונה!

?