איך עושים דיאטה מהירה לפני החתונה?

דיאטה מהירה לפני החתונהכולנו רוצים להיראות במיטבנו מתחת לחופה: יפים, לבושים היטב, חיוך רחב על שפתותינו, כל שערה מונחת במקום (או עם קרחת מבהיקה, לחילופין) – וכמובן רזים וחטובים, גם כדי להרשים את האורחים הרבים, גם על מנת שנוכל להתרפק על אלבום החתונה וסרט הודיאו שלה בלי להתבאס מכרס מיותרת שמגיחה למרכז הפריים, וגם מתוך רצון להתחיל באמת דרך חדשה בחיים על כל היבטיהם השונים.

רוב אנשי המקצוע בתחום התזונה ממליצים על אורח חיים בריא ועל תזונה נכונה באופן קבוע, ומסתייגים מהקונספט של דיאטה מהירה – גם לא לקראת חתונה, שכן חתונה, ברוב המקרים, היא אירוע שמתוכנן זמן רב מראש, כך שגם לחתן וגם לכלה יש מספיק זמן להיערך לקראתה ולהשיל את הקילוגרמים בהדרגתיות ובצורה בריאה.

אולם לפעמים דווקא התקופה של בין האירוסין לחתונה מתאפיינת באינטנסיביות (ארגון חתונה הפך בשנים האחרונות להפקה בקנה מידה גדול, וגם המעדיפים חתונה אינטימית וצנועה עדיין טרודים בשלל סידורים, בחירות והכנות), בלחץ, במתח כתוצאה מהשינוי המשמעותי בחיים ובמעט מדי זמן פנוי באופן כללי – כך שקשה לשנות בה הרגלים של שנים רבות ולעבור לתזונה נכונה (שלא לדבר על פעילות ספורטיבית, שהיא חלק בלתי נפרד מהרזיה בריאה). התוצאה: החתונהכבר נמצאת מעבר לפינה, והקילוגרמים העודפים רבים ומשרים עגמת נפש על החתן והכלה – ואין מנוס אלא לנקוט בדיאטה מהירה.

דיאטה מהירה – השיטות המובילות

הצורך ההולך וגדל של אנשים בסיפוקים מיידיים גם בתחום הדיאטות, ומספרם ההולך ועולה של בעלי עודף המשקל הקל עד הכבד, הביאו להמצאת עוד ועוד שיטות של דיאטה מהירה, שבין המפורסמות שבהן ניתן לציין את דיאטת סאות’ ביץ’ ודיאטת אטקינס, וכן דיאטות כרוב, מלפפונים, פופקורן וצום מיצים.

דיאטת אטקינס הגיחה לאוויר העולם ב-1972 בספר שהפך מייד לרב מכר, “הדיאטה החדשנית של ד”ר אטקינס”. דיאטה זו סימנה אויב מובהק: הפחמימות, והוציאה אותו מהתפריט. מאחר שכל שאר המאכלים (כולל כאלה רווי שומן, למשל) נשארו בגדר המותר, וללא הגבלה, הדיאטה התקבלה בברכה – גם אחרי שמומחים רבים התריעו מפני הסכנות הטמונות בה. דיאטת סאות’ ביץ’ היא דיאטה מהירה אחרת שהפכה לטרנדית מאוד בזכות שלל סלבריטאים שבחרו בה (ובהם ביל קלינטון).

בדיאטת מלפפונים אוכלים כמעט אך ורק מלפפונים במשך 4 ימים, בדיאטת פופקורן אוכלים הרבה פופקורן (שבהכנתו לא מעורב שמן) וכמעט שום דבר אחר במשך שבוע ובדיאטת כרוב רוב התפריט מבוסס על מרק כרוב. בצום מיצים מסתפק האדם בשתיית מיצי ירקות ופירות. לדיאטה זו מיוחסות סגולות של ניקוי רעלים, אולם גם היא – כמו כל דיאטות הכסאח האחרות – אינה מומלצת על ידי מומחי תזונה בשל חוסר האיזון הקיצוני שבה.

איך בכל זאת אפשר להפוך את דיאטת הכאסח להצלחה?

איך עושים דיאטה מהירה לפני החתונהמי שבכל זאת מרגיש כי החתונה קרובה ואין מנוס מדיאטת בזק, חייב לפנות לקבלת ייעוץ ספציפי מרופא או מומחה בתחום התזונה – ולהבטיח לו (ולעצמו, כמובן) כי דיאטת הכאסח תוגבל בזמן ושלאחריה הוא יעבור לתזונה מאוזנת יותר וימשיך לרדת במשקל באופן מבוקר ומתון.

אם אכן הקילוגרמים הרבים שייעלמו במהלך דיאטה מהירה יעלו את המוטיבציה לשמור על תזונה נכונה, והחתונה תהפוך לנקודת מפנה מבחינת אורח החיים באופן כללי – סביר להניח שגם התזונאים המחמירים ביותר יחיו עם זה בשלום.

הבעיה היא שדיאטת כאסח עלולה להפוך להתמכרות: קשה לעמוד בפיתוי של היפטרות מקילוגרמים רבים תוך זמן קצר, ואחרי שכבר מתרגלים להיעלמות חמישה עד שישה ק”ג תוך שבוע ימים, ירידה של קילו או שניים בשבוע נראית כמו דריכה במקום – כך שדיאטת בזק אפשרית רק עבור מי שחונן באופי מספיק חזק ומסוגל להגביל אותה לכמה ימים בלבד, כדי להגיע לחופה רזה וחטוב, ומייד לאחר מכן משנה את אורחות חייו ועובר להרזיה בריאה. עבור כל השאר מדובר בסכנת נפשות.

פוסט אורח מאת נטדיאט – כל מה שצריך לדעת על דיאטה: www.netdiet.co.il

?