איך תברכו ומה תאמרו בחתונה

החבר הכי טוב שלך מתחתן ועליך הוטל לשאת ברכות לחתונה, להקיש סכין על כוס, למשוך את תשומת לב כולם, להצמיד את הפה למיקרופון ולברך. מלחיץ. אחותך מתחתנת ועליך לברך אותה ואת גיסך לעתיד. כל המבטים מופנים אליך. אחריות כבדה. על הברכה שלכם להיות מרגשת ומצחיקה כאחד, להיות קולעת, אך עם זאת מפתיעה. אז איך עושים את זה? לשירותכם כמה טיפים ורעיונות שיעזרו לכם להכין ברכות לחתונה שידובר בהן רבות.

 איך לכתוב ברכות לחתונה

ברכות לחתונהההולכים על בטוח והעצלנים, יכולים תמיד להיעזר באינטרנט, בו מצויות ברכות לחתונה מוכנות מראש. ב”אתר הברכות הישראלי” תוכלו למצוא ברכות פרדה מהרווקות וברכות לזוגיות מאושרת, ברכות ארוכות וקצרות, מצחיקות, מרגשות ובחרוזים.

אם אתם קופצים למים ומעדיפים לכתוב בעצמכם, זכרו שחתונה הוא אירוע מרגש, מלא אהבה ומקרב לבבות. ברכות לחתונה של אנשים שאתם אוהבים חייבות לבוא מכל הלב, ובאירוע כזה “האהבה באוויר”, כך שלכתוב ברכה זה לא כל כך קשה כמו שנדמה. הכינו דף טיוטה, ופשוט התחברו לרגע לרגשות שלכם. כתבו על דף את כל הטוב שאתם מאחלים לזוג. תוכלו לכתוב אסוציאציות וזיכרונות, שיובילו לסיפורים. את הברכה תוכלו לכתוב בחרוזים פשוטים, או לצטט מתהילים, משירים על חתונות או משירי אהבה סתם. תוכלו לצטט משפט מפורסם שאמר פילוסוף, או אמרה ידועה על אהבה.

כמובן שתוכלו לספר את סיפור פגישתם של החתן והכלה, או סיפור מצחיק על המתחתן אשר מטעמו אתם מברכים. בין הסיפורים והבדיחות אל תשכחו את הברכות והאיחולים: זוגיות טובה, אהבה, שיתוף, צמיחה וכולי, וזהו- הברכה שלכם מוכנה.

אם אינכם צריכים לשאת נאום אלא סתם רוצים לצרף כמה מילים לצ’ק, תוכלו גם אז לצטט משיר. תוכלו לציין מה קרה בעולם ובארץ בתאריך האירוע, או לכתוב תחזית אסטרולוגית מאותו היום. תוכלו לצייר ציור. תוכלו פשוט לכתוב ברכות והאיחולים ולחתום את שמכם. זכרו שברכות חתונה הנכתבות מהלב גם נכנסות את הלב והן תמיד מרגשות. ואם שכחתם להכין ברכה מבעוד מועד ואתם עומדים ליד תיבת הצ’קים עם עט שלוף, לשירותכם חמישה ציטוטים נבחרים, המתאימים לברכות לחתונה:

  • “אשת חיל מי ימצא” (משלי ל’)
  • “קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה” (מתוך שבע ברכות)
  • כל דבר שנעשה מאהבה מתרחש מעבר לטוב ולרע (פרידריך ניטשה)
  • “אהבה היא הרבה דברים, ואף אחד מהם אינו הגיוני” (מתוך “הנסיכה הקסומה”)
  • “האהבה מביאה לידי הכרת היופי העליון, היופי כשהוא לעצמו” (אפלטון)

ברכות מקוריות

אם אתם רוצים לחסוך לכם את ההופעה החיה, אופציה נוספת היא להכין סרט וידאו או קליפ חתונה, ובו כל החברים נושאים את הברכות. תוכלו לערוך סרט מצחיק בעל עלילה, לצלם את הברכות בלוקיישנים מיוחדים ומדליקים, או כל מברך בסביבתו הטבעית. אם תצלמו גם קרובי משפחה, ובין היתר סבים, סבתות וילדים, תבטיחו לעצמכם דמעה או שתיים מהאורחים.

ניתן גם לערוך ברכות לחתונה במחשב בתוכנת המצגות של “אופיס” בשם “Power Point”. בתוכנה זו תוכלו לכתוב את הברכות על רקע תמונות שלכם יחד עם תמונות משותפות של הזוג, וכולי.

אם אתם בעלי כשרון בימתי, ברכות לחתונה באמצעות ריקוד, שירה או משחק, יוסיפו המון ויהיו מקוריות ומבדרות ואתם תהיו אטרקציית הערב. תוכלו לחבר ריקוד, או לבצע קטע ממחזמר או שיר שאת מילותיו תשנו בהתאם לזוג המתחתן. אם ניחנתם בכישרון אמנותי תוכלו ליצור ברכות על גבי ציור, כפסל, על חולצות, ועוד. קיימים רעיונות אינספור, וסרטונים רבים ב-YouTube על חתונות ועל ברכות מקוריות שנאמרו בהן. תוכלו לשאוב משם השראה, וכמובן לדאוג שכל זה יצולם בודיאו.

?